zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Majitelům autovraků svitla další naděje

17.09.2004
Odpady
Majitelům autovraků svitla další naděje
VSETÍN - Vsetíňané budou mít na konci září možnost opět se bezplatně zbavit autovraků a nepojízdných vozidel. Při jarním sběru odpadu se tímto způsobem podařilo ulevit městu Vsetínu od sedmi autovraků. Důležité přitom je, že ačkoliv majitel nepojízdného automobilu nezaplatí za likvidaci ani korunu, auta jsou zlikvidována řádným způsobem a ekologicky.

V současné době řeší vsetínská radnice problém tří odložených aut, jejichž majitelům hrozí pokuta od pěti tisíc výše. " Fyzicky jich ale bude odstavených v různých lokalitách města a různě po garážích zhruba desetinásobek," odhadl vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu ve Vsetíně Jiří Trezner s tím, že ihned po jarní akci se na radnici přihlásila celá řada lidí, kteří se v daném termínu auta zbavit nestihli.
Majitelé vraků si musí zajistit pouze odvoz svých nepojízdných miláčků do areálu vsetínských technických služeb v Jasenicích, kde bude ve středu 29. září v době od jedné do půl páté odpoledne pověřený pracovník tato vozidla přejímat. " Po předložení příslušných dokladů, to znamená občanského průkazu majitele a technického průkazu vozidla, bude vydán doklad, se kterým se pak majitel vozidla dostaví na evidenci vozidel a na základě něhož dojde k odepsání vozidla z evidence," přiblížil Trezner. Vozy musí být kompletní, včetně motoru a převodovky.
Vzhledem k tomu, že nejbližší místo, kde se Vsetíňané mohou svých nepojízdných vozidel s dokladem o ekologické likvidaci zbavit, je až v Holešově nebo Uherském
Brodě, stojí jistě tato nabídka vsetínské radnice za uvážení. Navíc, majitelé autovraků odstavených na území města se vystavují riziku finančního postihu. " Jedná se o přestupek založení černé skládky, který může být potrestán až padesátitisícovou pokutou nebo mohou být majiteli nepojízdného auta proúčtovány náklady na odstranění této skládky. A při stávajícím způsobu evidence vozidel jsme schopni majitele dohledat," upozornil závěrem Trezner.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí