Program festivalu EKOFILM 2004
4. – 10. října 2004
ČESKÉ BUDĚJOVICE
NEDĚLE 3.10. 2004
18.00 – 20.00 Pozvánka na Ekofilm (promítání) - Biologická fakulta JČU
PONDĚLÍ 4.10. 2004
8.30 – 12.30 Promítání pro školy - Kino Kotva
17.00 Zahájení festivalu - Náměstí P. Otakara II.
19,00 - Tatínek – nový film Jana Svěráka– Studentské divadlo SUD
ÚTERÝ 5.10. 2004
8.30 – 12.30 Promítání pro školy - Kino Kotva
14.00 - 16.30 Projekce festivalových pořadů - Biologická fakulta JČU
16.30 K pramenům Amazonky - doc. RNDr. Bohumír Janský, CSc.
- Biologická fakulta JČU
16.00 - 19.00 Ekofilm 2004 – Voda ve filmu - Kino Kotva
Aqua Marine (ČR), 38 min.
Skrytá tajemství Norska (Německo), 48 min
Kdysi dávno (Španělsko), 5 min.
Plitvice - Země padajících jezer (Rakousko), 50 min.
Penyu Penyu – želvy z Celebeského moře (Rakousko), 45 min.
20,00 Úžasný svět velryb
Promítání filmů Tanec modrých andělů a Cesta pod mrazivou vodou Antarktidy a povídání s autory a ochránci velryb Stevem L. Lichtagem, Miroslavem Hrdým a Markem Tominem - Kino Kotva
STŘEDA 6.10. 2004
8.30 – 12.30 Promítání pro školy - Kino Kotva
14.00 Ochrana přírody a krajiny kontra aktivity obcí (panelová diskuse)
- Magistrát města ČB
14.00 – 16.00 Projekce festivalových pořadů - Biologická fakulta JČU
16.00 – 18.00 Ekofilm 2004 – Přírodní a kulturní dědictví – Kino Kotva
V kruhu znovuzrození (ČR), 59 min.
Tatry Mystérium (Slovensko), 11 min.
Waldviertel – okouzlení ze skalnaté země (Rakousko), 52 min.
19.00 Host Steva Lichtaga: Hugo Habrman pod hladinou českých vod – Studentské divadlo SUD
ČESKÝ KRUMLOV - Státní hrad a zámek
STŘEDA 6.10. 2004
12.00 Akreditace - Mincovna
ČTVRTEK 7.10. 2004
8.30 – 12.30 Promítání pro školy - Kino J&K
9.00 - 18.00 Soutěžní a informativní promítání, promítání na přání, přehlídky filmů
14.00 Trvale udržitelný rozvoj a lidské hodnoty (seminář) - Zrcadlový sál
19.30 Setkání s filmovým tvůrcem Michaelem Havasem - Mincovna
PÁTEK 8.10. 2004
8.30 – 12.30 Promítání pro školy - Kino J&K
9.00 - 18.00 Soutěžní a informativní promítání, promítání na přání, přehlídky filmů
14.00 Veřejnost a chráněné druhy (seminář) - Zrcadlový sál
16.30 Národní strategie ochrany biologické rozmanitosti (veřejné projednání)
19.30 Večer s režisérem Janem Svěrákem - Mincovna
SOBOTA 9.10. 2004
9.00 -16.00 Soutěžní a informativní promítání, promítání na přání, přehlídky filmů
11.00 Voda ve filmu (workshop) - Zrcadlový sál
16.00 Setkání s rakouským tvůrcem Christianem Redingerem - Mincovna
19.00 Slavnostní vyhlášení výsledků festivalu a předání cen - Maškarní sál
NEDĚLE 10.10. 2004
9.00 – 13.00 Přehlídka vítězných snímků z EKOFILMU 2004
projekce na přání, zakončení festivalu - Mincovna
Promítání a všechny pořady festivalu jsou určeny pro veřejnost.. VSTUP VOLNÝ
Změna programu vyhrazena
www.ekofilm.cz
Kontakty:
Akreditace: AUVIEX, s.r.o., Perlitová 1820, 140 00 Praha 4, Ing. Andrea Šulcová, tel.: 214445404,
e: mail: auviex@auviex.cz, www.auviex.cz
Ministerstvo životního prostředí, RNDr. Jitka Radová, tel.: 267122432, e:mail: ekofilm@env.cz, www.env.cz
Ubytování a doprava
Infocentrum Český Krumlov, tel. 380704622, www.ckrumlov.cz
Infocentrum České Budějovice, tel. 386359480, www.c-budejovice.cz
Pro návštěvníky festivalu bude k dispozici doprava EKOBUSEM v průběhu festivalu. Informace a jízdní řád na internetu.- www.ekofilm. cz
Místa konání
České Budějovice
Biologická fakulta JČU, Branišovská 31, Kino Kotva, Lidická 2110, Magistrát města ČB, nám. Přemysla Otakara II. č. 1,2, Studentské divadlo SUD, Hroznová 8
Český Krumlov
Státní hrad a zámek, Kino J&K, Špičák 134