zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zpracovaný kovový odpad míří do hutí

11.10.2004
Odpady
Zpracovaný kovový odpad míří do hutí
V okruhu zhruba sta kilometrů od sídla své firmy běžně spolupracuje a obchoduje s podniky a sběrnami kovového odpadu společnost Unionsteel ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku. Je specialistou na sběr, svoz a zpracování železných a neželezných odpadů, které po úpravě dodává pro další využití hutím. Zpracovaných a vsázky schopných odpadů produkuje ročně 25 až 30 tisíc tun.
"Kromě odvozu, k němuž používáme vlastní speciální techniku, nabízíme našim klientům rovněž likvidaci vyřazených technologických zařízení. S naší pomocí se tedy každý zájemce může nejen zbavit nežádoucího odpadu a vyčistit areál své firmy, ale také zlikvidovat zařízení, které je zastaralé nebo už není potřeba," říká jednatel společnosti Petr Kozelský. Mezi významné zákazníky v oblasti likvidace technologických celků patří například Cihelna Havřice u Uherského Brodu. Společnost Unionsteel se dále podílela na demolici technologických zařízení Dolu Odra, průběžně spolupracuje na odstraňování vysloužilých prvků v areálu Vítkovických železáren a v dalších lokalitách, postižených ekologickou zátěží. "Představuje to spoustu práce, při níž nejen uklízíme a účastníme se tak ekologických procesů, ale zároveň uvolňujeme místo novým technologiím a modernizaci průmyslových podniků," dodává Kozelský.
Společnost Unionsteel má k bezplatnému pronájmu připraven dostatečný počet kontejnerů a disponuje vlastními speciálními nákladními vozidly s hydraulickou rukou a kontejnerovým systémem. Mezi jejími zákazníky jsou firmy až z Olomouce, Valašského Meziříčí, samozřejmě z Třince a Ostravy. Kromě toho realizuje rovněž výkup železného šrotu od občanů. Samozřejmostí je vysoká profesionalita práce a investice do techniky, bez níž se moderní forma podobného zaměření dnes již neobejde.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí