Neděle, 4. prosince 2022

Den Země Prahy 12

22. března 2009
Den Země Prahy 12

Městská část Praha 12 a základní organizace Českého svazu ochránců přírody Koniklec zvou občany v sobotu 25. dubna na Den Země.

Letošní, již 18. ročník, bude probíhat od 10 do 16 hodin v areálu VOSA při ZŠ prof. Švejcara v Mráčkově ulici. Na programu se podílí ZO ČSOP Koniklec, občanské sdružení Merlin pro ochranu sov a dravců, František Jahelka – Lyžařská škola, sportovní tábory, oddíl Ostříži z Kamýku a některé základní školy městské části Praha 12. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, soutěže s ekologickou tematikou pro děti i rodiče, stánky s občerstvením a zdravou výživou. Představí se i informační stánek Pražských služeb.

Pro zájemce je v letošním roce nově připravena soutěžní trasa s tematickými úkoly vedoucí Modřanskou roklí přes lesopark Kamýk až do areálu VOSA. Start je mezi 9.00 a 10.00 hodinou u vstupu do rokle poblíž zastávky MHD Poliklinika Modřany. Cestu dlouhou přibližně 6 km je možné projít pěšky i projet na kole.

Kdo má chuť aktivně podpořit myšlenku Dne Země a něco konkrétního udělat pro životní prostředí kolem sebe, je vítán při sběru odpadků ve vybraných přírodních lokalitách Prahy 12. Série úklidových akcí začíná v pondělí 20. dubna v 10 hodin v lesíku Na Havránce (sraz před ZŠ K Dolům, zajišťuje ZŠ K Dolům), pokračuje v úterý 21. dubna v 15 hodin v Píšovickém lese (sraz v Krouzově ulici u telefonní ústředny, zajišťuje odbor životního prostředí úřadu). Následuje úklid lesoparku Kamýk ve čtvrtek 23. dubna v 16 hodin (sraz před hájenkou, zajišťuje oddíl Ostříži z Kamýku) a v pátek 24. dubna v 15 hodin mohou dobrovolníci pomoci při čištění Modřanské rokle (sraz u vstupu do rokle poblíž zastávky MHD Poliklinika Modřany, zajišťuje ZO ČSOP Koniklec).

Den Země Prahy 12 je tradičně pořádán za finanční podpory firem působících na území městské části.

Den Země se poprvé slavil v USA v roce 1970. Akce mimo jiné apelovala na zvýšení energetické účinnosti, recyklaci odpadů a hledání obnovitelných zdrojů energie.

Mgr. Eva Hrabětová, projektová manažerka

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů