Neděle, 4. prosince 2022

EKOVÝCHOVNÁ VÍKENDOVKA V KRAJI HRADU KOKOŘÍNA

20. března 2009
EKOVÝCHOVNÁ VÍKENDOVKA V KRAJI HRADU KOKOŘÍNA

Už na tento víkend zvou organizátoři z Hnutí Brontosaurus na jednu ze svých prvních letošních akcí v rámci programu Akce Příroda. Dny 20. -- 22.března tak mají zájemci ze všech koutů naší republiky možnost strávit v CHKO Kokořínsko na ekologicky výchovné víkendovce. Ekovýchovná víkendovka je zaměřena na vztah člověka ke zvířatům a naše stravovací návyky.

Organizátoři slibují nejen smysluplnou práci v podobě čištění nedalekého potoka, ale také možnost sebevzdělávání. Na páteční a sobotní večer je připraveno promítání filmů o životě zvířat na farmách či jatkách. "Hlavním cílem víkendovky bude poukázat na problém, který máme ve vztahu ke zvířatům a pokusit se poodhalit některá možná řešení", prozradila o připravované akci organizátorka Barbora Večlová. Účastníci tak mají možnost dozvědět se více o dopadu konzumace živočišných produktů na životní prostředí. K tématu víkendovky se váže také její podstatné specifikum -- pro účastníky je připraveno jídlo, které se obejde bez živočišných surovin. Jak už ale u víkendovek Akce Příroda bývá zvykem, hlavní náplní bude přírodě prospěšná práce -- čištění místního potoka. Pro volné chvíle pak mají organizátoři připraveny řadu zajímavých a neobvyklých her.
Ekovýchovná víkendovka je součástí programu Akce Příroda, který spojuje dobrovolnickou práci na pomoc přírodě s kvalitním zážitkov! ým programem. Více informací naleznete na www.akcepriroda.cz.

Kontaktní osoba: Barbora Večlová
Telefon:
E-mail: ekovychendovka@seznam.cz
 

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů