Pátek, 2. prosince 2022

Hnutí DUHA vítá jmenování Ladislava Mika

12. května 2009
Hnutí DUHA vítá jmenování Ladislava Mika

Hnutí DUHA vítá jmenování Ladislava Mika ministrem životního prostředí a doufá, že nová vláda nepoleví v úsilí a bude pokračovat v započaté práci v několika klíčových oblastech životního prostředí.

Zásadní je podle ekologické organizace klimatická konference v Kodani, ze které musí vzejít nová globální dohoda, která povede ke snížení množství vypouštěných emisí. V rámci dobíhajícího českého předsednictví je třeba dokončit jednání úspěšně započatá Martinem Bursíkem.

Nový ministr průmyslu a obchodu by měl do konce českého předsednictví zajistit co nejlepší podmínky pro urychlené schválení nové evropské legislativy - takzvané směrnice o energetické náročnosti budov (Energy Performance of Buildings Directive). Ta říká, že všechny nové domy nebo opravy už stojících budov mají být dobře zateplené, takže domácnosti ušetří velkou část peněz na vytápění a sníží se tak závislost na plynu z Ruska. Hnutí DUHA požaduje, aby české předsednictví předložilo na červnové radě ministrů průmyslu EU návrh europoslanců ke schválení.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:

“Nemám sebemenších pochyb, že příštího půl roku bude ministerstvo životního prostředí pevně hájit zdraví a kvalitu života českých rodin. Vede mě k tomu vědomí, že Ladislav Miko patří mezi nejlepší české experty v oboru a přitom dobře chápe, jak je zdravá krajina důležitá pro běžný život každého z nás. České předsednictví je v oblasti ochrany životního prostředí velmi aktivní a pevně věřím, že klíčová jednání dopadnou dobře.”

Kontakt:       Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA

telefon 777 308 113, email petr.machalek@hnutiduha.cz

                    Vratislav Vozník, tiskový mluvčí

telefon 607 258 508, email vratislav.voznik@hnutiduha.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů