Pátek, 9. prosince 2022

O přírodním bohatství české krajiny s Jiřím Sádlem

12. května 2009
O přírodním bohatství české krajiny s Jiřím Sádlem

Na téma vztahu člověka k přírodnímu bohatství a krajině v níž žije, můžete 13.5. od 14:00 diskutovat s Jiřím Sádlem, přírodovědcem a botanikem.Na téma vztahu člověka k přírodnímu bohatství a krajině v níž žije, můžete 13.5. od 14:00 diskutovat s Jiřím Sádlem, přírodovědcem a botanikem na http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-37020430-o-prirodnim-bohatstvi-ceske-krajiny-s-jirim-sadlem

Jiří Sádlo (*1958) vystudoval geobotaniku na Katedře botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v letech 1978 - 1983. Později se stal vědeckým pracovníkem na oddělení geobotaniky Botanického ústavu AV ČR v Průhonicích. Zabývá se geobotanikou, přesněji fytocenologií, která se zabývá rostlinnými společenstvy a slouží také jako abeceda k bádání o krajině. Zúčastnil se série výzkumných expedic do většiny zemí Středního Východu a do Severní Koreje. Kromě úzce odborných textů je spolautorem knih např. sborník Krajina a revoluce nebo knihy napsané ve spolupráci s Davidem Storchem Biologie krajiny – Biotopy České republiky. V roce 2007 vydal knižně své deníkové postřehy, inspirované především proměnami krajiny a přírody během roku, pod názvem Prázdná země - listopadová čast roku.

On-line rozhovor navazuje na cyklus diskusí pořádaných Masarykovou univerzitou, Divadlem Husa na provázku a občanským sdružením DIALOG centrum, o.s. pod názvem "KABINET HAVEL - Úsvit v Čechách", který je věnován reflexi současné české společnosti u příležitosti dvacátého výročí listopadových událostí roku 1989 a poběží od listopadu 2008 do listopadu 2009. Cyklus začal 8. listopadu 2008 diskusí "Prolog s Václavem Havlem". Více na www.usvitvcechach.cz.

(Rozhovor je hodinový, je tedy časově ohraničen, proto výběr dotazů a také rozsah odpovědí je na odpovídajícím. Rozhovory podléhají pravidlům diskusního fóra uvedeným v obchodních podmínkách.)

Zdroj:Respekt
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů