Pondělí, 5. prosince 2022

Vodáci mohou stále sjíždět většinu řek

13. června 2009
Vodáci mohou stále sjíždět většinu řek

Praha - Vody je v řekách oproti minulému týdnu o něco méně, přesto mohou milovníci vodních sportů splouvat většinu řek. Informoval o tom Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Dostatek vody má Berounka, Ohře od Chebu. Lidé mohou bez obav vyrazit například i na Vltavu pod Vyšším Brodem, na horní tok se však musí zaregistrovat u Správy Národního parku a CHKO Šumava.

Podle Jančara v minulých dnech sice pršelo, ale srážky byly spíše místní a voda v řekách mírně klesla.

Méně vody má Sázava. Bez větších problémů mohou však vodáci plout z Ledče nad Sázavou, pouze pod jezy se mohou objevit mělčiny. Splavná je také Lužnice a lidé se mohou těšit i na peřejnatá místa pod Klokoty. Na Otavu se vodáci mohou vydat ze Sušice, pokud by zapršelo, mohli by ji lidé podle Jančara sjíždět už z Radešova.

O víkendu se lidé mohou vydat i na menší toky, jako jsou například Ploučnice pod Mimoní, Radbuza pod Staňkovem nebo Orlice od Týniště.

Vodáci mohou splouvat i moravské řeky. Morava se dá sjet od soutoku s Desnou a řeka Opava od Opavy. Lidé se mohou těšit i na Dyji pod Znojmem.

Po řece Moravě mohou lidé pokračovat i na Slovensko, kde je splavný i Hron a Váh, ale i některé klidnější řeky. Kdo má rád divokou vodu, užije si ji v alpských zemích, uvedl Jančar.

V sobotu se bude vypouštět voda z Vírské přehrady na Svratce a na vodě z přehrady je možné splout rovněž Jihlavu pod Mohelnem.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů