Pátek, 1. března 2024

Česká pojišťovna a Komerční banka zahájily strategickou spolupráci a představily pojištění fotovoltaických zdrojů

Česká pojišťovna a Komerční banka zahájily strategickou spolupráci a představily pojištění fotovoltaických zdrojů

Česká pojišťovna a Komerční banka zahájí od 1. října 2009 spolupráci v oblasti vzájemné distribuce produktů. Na pobočkách Komerční banky mohou nově sjednat klienti majetková pojištění České pojišťovny. Česká pojišťovna naopak umožní ve své distribuční síti sjednat hypoteční úvěry Komerční banky. Jde o letos největší strategickou alianci uzavřenou ve finančním sektoru v ČR.

S novou smlouvou o spolupráci představily Komerční banka a Česká pojišťovna také nový společný produkt: pojištění fotovoltaických zdrojů. Solární energetika je oborem, který nabízí nejen atraktivní růstový potenciál, ale také je významně podpojištěn - ať již z důvodu nedostatečné nabídky pojistných produktů na trhu, tak i z důvodu toho, že si drobní provozovatelé fotovoltaických zdrojů neuvědomují, že je jejich majetek ohrožen řadou rizik a měl by být pojištěn.

"Česká pojišťovna a Komerční banka vytvořily produkt, který poskytuje ve srovnání s konkurencí hned v první fázi jednání s klientem dostatečně vysoké pojistné limity, aby pokryly celou hodnotu solárních panelů či velkých fotovoltaických elektráren. Provozovatelé solárních zdrojů tak mohou konečně dostatečně chránit svůj majetek proti širokému spektru rizik v průběhu výstavby i provozu zdroje," uvedl Štefan Tillinger, člen představenstva České pojišťovny.

Nové pojištění mohou využít nejen provozovatelé velkých fotovoltaických elektráren, ale také běžní spotřebitelé, kteří se rozhodnou umístit solární panely na svou nemovitost. Pojištění se vztahuje na dobu výstavby i provozu zdroje. Poskytuje pojistnou ochranu proti živelním škodám, provozním škodám, odcizení, vandalismu, proti škodám na okolním majetku, škodám způsobených přepravou po staveništi nebo škodám na skladovaném materiálu na staveništi.

Pro běžné spotřebitele, kteří provozují solární panely na rodinných domech, připravily KB a ČP variantu allriskového poijštění, které v sobě zahrnuje kromě výše uvedených rizik také rizika elektronická (např. škoda vzniklá přepětím či indukcí).

V posledních pěti letech stoupl počet zájemců o instalaci solárních panelů na rodinných domech zhruba pětkrát. V současnosti uvažuje o instalaci těchto panelů na novostavby rodinných domů většina stavebníků, a to hlavně díky dotacím a široké mediální podpoře.

"Pojištění fotovoltaických zdrojů energie nadále posílí významné postavení Komerční banky v oblasti financování výstavby obnovitelných zdrojů energie v České republice. Fakt, že zájemce o výstavbu fotovoltaického zdroje může na jednom místě řešit nejen zdroje financování, ale také pojistnou ochranu své investice, přispěje k výraznému zjednodušení administrativy financování výstavby i ke zvýšení jistoty návratnosti investice," uvedl Vladimír Jeřábek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Komerční banky.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů