Úterý, 29. listopadu 2022

Hejtman Jihočeského kraje zvolen místopředsedou Energy Centre České Budějovice, úspěšná přeshraniční spolupráce v oblasti energetiky pokračuje

19. října 2009
Hejtman Jihočeského kraje zvolen místopředsedou Energy Centre České Budějovice, úspěšná přeshraniční spolupráce v oblasti energetiky pokračuje

Dne 15. října 2009 se konala valná hromada poradenského střediska Energy Centre České Budějovice (ECČB). Na návrh představenstva byl Mgr. Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje, jednomyslně zvolen valnou hromadou novým místopředsedou ECČB. Nahrazuje ve funkci bývalého hejtmana Jihočeského kraje RNDr. Jana Zahradníka, který nyní působí jako prorektor pro zahraniční vztahy na Jihočeské univerzitě. Zároveň byli RNDr. Jan Zahradník a další 4 členové jmenováni čestnými členy ECČB.

Dále byl přijat nový člen ECČB - Ing. Jiří Stráský - ředitel Jihočeské hospodářské komory. Jihočeská hospodářská komora spolupracuje s ECČB již řadu let. Členstvím ve sdružení bude nyní vzájemná spolupráce potvrzena a upevněna.

Energy Centre České Budějovice bylo založeno v roce1998 na základě přeshraniční spolupráce mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem (O.Ö. Energiesparverband). Spolupracuje s významnými partnery v České republice i Horním Rakousku. Hlavní náplní činnosti ECČB je bezplatné a nezávislé energetické poradenství, organizace vzdělávacích akcí a zvyšování informovanosti v oblasti hospodárného využívání energie a obnovitelných zdrojů energie. Při svých aktivitách se ECČB soustředí především na domácnosti, školy, obce, firmy aj. Od založení bylo poskytnuto více než 8000 osobních konzultací a realizováno mnoho úspěšných projektů.


Kontakt pro dotazy:

Mgr. Ivana Klobušníková, Tel.: 777 03 03 13, ivana@eccb.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů