Sobota, 26. listopadu 2022

Šumava je hlavním tématem listopadového čísla Priority

20. listopadu 2009
Šumava je hlavním tématem listopadového čísla Priority

Jako hlavní téma našeho časopisu jsme si tentokrát vybrali Šumavu, na kterou jsme se zaměřili hned v několika článcích. Dočtete se například o studii odborníků z národního parku Bavorský les, která prokázala, že pro vyvážený rozvoj regionu může být národní park výhodou. A proč by to, co platí pro Bavorský les, nemohlo platit i na druhé straně hranice v národním parku Šumava?

Rozvoji šumavského regionu pomáhají i prostředky z Operačního programu Životní prostředí. O Šumavě mimo jiné přinášíme i rozhovor s geobotanikem (vegetačním a krajinným ekologem), spisovatelem a popularizátorem vědy profesorem Pavlem Kovářem.

Pan Kovář je mj. prezidentem filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví, který se ve dnech 5.-11. října uskutečnil v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni. Moderátorem Ekofilmu byl letos podruhé herec Jaroslav Dušek, v rozhovoru s ním se mimo jiné dočtete, co ho na festivalu zaujalo a proč se perou děti v Bhúthánském království.

V Prioritě najdete také tradiční rubriky - tahák - tentokrát s nejčastějšími chybami při podávání žádostí a ukázkou finanční analýzy II., příklady dobré praxe ze zahraničí a ukázky úspěšných projektů OPŽP. V komentáři Petra Valdmana se dočtete o připravovaných změnách v pravidlech pro poskytování dotací ze strukturálních fondů z pohledu OPŽP.

Priorita č. 10 ke stažení

Zdroj:Operační program Životní prostředí
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů