Čtvrtek, 1. prosince 2022

Počítač se spotřebou nižší než žárovka

26. listopadu 2009
Počítač se spotřebou nižší než žárovka

Nové stolní PC Comfor kategorie označované jako nettop nese označení Piccolo Eco 2 a přináší několik "nej" hned v několika ohledech: Nejlevnější (necelých 75000 Kč včetně DPH), nejmenší a maximálně ekologický počítač zmíněné značky je velký asi jako šálek dvojité kávy, a spotřebuje méně energie než 40W žárovka.

Vyjádřeno v parametrech a číslech: Do krabičky s rozměry 172,5 x 153,5 x 20 mm se vešel celý počítač založený na základní desce s pokročilým čipsetem nVidia Ion a procesoru Intel Atom s pamětí 1 GB DDR2, harddiskem HDD 160 GB SATAII. Pozoruhodný je však zejména nízkou spotřebou, která dosahuje pouze 20 W, ale také velmi nízkou hlučností do 21 dB. Jako operační systémem používá Piccolo Eco 2 MS Windows XP Home CZ.

Oproti obdobným konkurenční produktům této kategorie mu však výrobce nadělil i úspornější vybavení než lze v této cenové skupině získat. Pokud jde o vstupní a výstupní zařízení, obsahuje čtyři USB, jeden RJ-45 pro gigabitovou síť a konektor pro sluchátka plus mikrofon, což ubírá možnost pro multimediální využití (nelze vyvést multikanálový zvuk), obrazovým výstupem je pouze DVI. Nečekejte ohromující výkon, na kancelářské i běžné domácí využití však zaujme svou prostorovou i energetickou úsporností.

Zdroj:Technik
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů