Neděle, 27. listopadu 2022

Nevíte kam na školu a zajímá vás ekologie?

14. prosinece 2009
Nevíte kam na školu a zajímá vás ekologie?

Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí uspořádala v pátek 4.prosince především pro zájemce o studium Den otevřených dveří.

Pro ty, kteří mají zájem o daný obor, neví o příležitosti, ví a nestihli či nemohli jsou určeny následující řádky.

Uvedená škola je jedinou ekologicky zaměřenou školou v Jihočeském kraji. Vznikla před jedenácti lety. Původně byla zaměřena jen na ekologii. V současnosti nabízí studium ve dvou hlavních směrech. Prvním je přírodovědný a zahrnuje Ochranu a tvorbu životního prostředí. Druhým je Přírodovědné lyceum v oboru potravinářském, pod který spadají Technologie potravin a Analýza potravin. Studenti potravinářských oborů absolvují praxi především v místních firmách, například ve školním poloprovozu veselské Madety. Běžná je praxe i v dalších potravinářských provozech firem "přespolních" - pivovarech, pekárnách, atd. Absolventi potravinářských oborů tak mohou nalézt po skončení školy uplatnění v technicko hospodářských funkcích, na pozicích mistrů, technologů či laborantů. A absolventi oboru Ochrana a tvorba životního prostředí? Ti nacházejí uplatnění ve vodohospodářské oblasti, mohou se podílet na chodu vodáren, úpraven pitné vody. Anebo v odpadovém hospodářství například v sanačních firmách. Uplatnění nacházejí i ve státní správě, odborech životního prostředí nebo inspekce životního prostředí. A ti "studijnější" absolventi? Okolo 70 % absolventů pokračuje ve studiu vysokoškolském, například na Přírodovědné či Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity i na vysokých školách mimo Jihočeský kraj.

Zaujalo Vás toto krátké seznámení s uvedenou školou? Přijměte pozvánku na další Den otevřených dveří, který se uskuteční 13.ledna 2010 od 14.00 do 17.00 hod.

Přijímací řízení proběhne 22.dubna 2010, přijímací zkoušky se nekonají. Zájemci o studium budou přijímání podle kriterií uvedených na webu školy - www.sos-veseli.cz

Václav Pavlík

www.icm.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů