Neděle, 4. prosince 2022

Nabídka technologií

15. prosinece 2009
Nabídka technologií

Záplavová mapa

Ref.: 09 NL 60AF 3F1G

Holandská firma vyvinula technologii na principu GIS pro rychlou vizualizaci záplav při velkých bouří a vytrvalých deštích. Technologie umožňuje zobrazit rizikové oblasti a efekt možných protipovodňových opatření. Firma hledá partnery pro komerční spolupráci, zvláště pak technologické firmy napojené na místní správu či vládní agentury.

Biologicky odbouratelný a kompostovatelný materiál pro obalový průmysl

Ref.: 08 GB 40n6 0IUM

Britská firma vyvinula biologicky odbouratelný obalový materiál založený na směsi rostlinného původu: stonků a listů rostlin a dalších přírodních ingrediencí, které poskytují vhodnou alternativu v současnosti používaným plastům. Materiál je také možné použít ve stavebnictví. Firma nabízí licenci k technologii a hledá partnery ze sektoru obalové techniky, stavebnictví a výrobní sféry.

Profilované plechy pro uložení střešních solárních panelů

Ref.: 09 SE 67CB 3EZ3

Švédská firma vyvinula systém profilování plechů, které lze po jejich zpracování velmi snadno použít pro uložení solárních panelů na střechy budov. Firma navíc vlastní i technologii na tenké solární panely a nabízí tak k licenci kompletně integrovanou technologii.


Ekologicky příznivý protipožární materiál

Ref.: 09 DE 76DW 3EQ4

Německá firma vyvinula inovativní a vysoce odolný anorganický protipožární materiál, který je ekologicky příznivý a zároveň netoxický. Funkčnost materiálu je založena na nové generaci spékané vnější vrstvy (zhuštění) materiálu a na uvolňování vodní páry ve spolupráci s vnitřní vrstvou. Firma hledá partnery z průmyslu pro adaptaci materiálu specifickým podmínkám a technickou spolupráci.

Dalších více než 4 000 nabídek a přes 900 poptávek po inovačních technologiích a inovačních řešeních lze nalézt zdarma pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj:Technik
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů