zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

15.03.2010
Obecné
Krátce - různé

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná v pondělí 15. března 2010 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

4.
Návrh zásad koncepčního řešení problematiky ochrany před povodněmi v České republice s využitím technických a přírodě blízkých opatření
č.j. 230/10
Předkládají: ministři životního prostředí a zemědělství

5.
Pravidla uplatňování environmentálních požadavků při zadávání veřejných zakázek a nákupech státní správy a samosprávy
č.j. 1698/09 - bod 53 schůze vlády 30.11.2009
Předkládá: ministr životního prostředí

Nejmodernější závod na výrobu LED čipů společnosti Osram zahájil provoz v malajském Penangu. Díky tomuto závodu se firma podle vlastních slov stává prvním výrobcem LED, který vyrábí čipy jak v Evropě, tak v Asii.

V nabídce Igepy se pevně usazují tzv. eco-green média. Po úspěšném uvedení fólií bez PVC od společnosti 3M, včetně laminace lesk/mat, je Igepa schopna nyní nabídnout další novinku těchto ekologických materiálů, a to od firmy Orafol - fólii Orajet 3174 Eco a od firmy Ritrama Green Print Media. Produktová škála se v této oblasti rozšířila o transparentní tisková média a specifikaci jak pro solventní a UV inkoustové tiskárny, tak nově certifikované pro latexové inkousty. Všechny materiály jsou vyrobeny na bázi polyolefinu a jsou dostupné ve standardní tiskové šíři 137cm.

Společnost Kába Reklama z Prahy spustila koncem minulého roku novinku, latexovou tiskárnu HP 65500. Jedná se o produkční stroj tisknoucí ekologickými inkousty. Společnost se rozhodla vsadit na ekologii jako celek, kromě latexových inkoustů standardně nabízí i potisk PVC-free fólií a jiné materiály a zabývá se i tříděním a likvidací odpadů.

Společnost Cat Cut z Brna instalovala latexovou technologii velkoformátového tisku HP L65500 používající ekologické latexové inkousty. Díky tomu nabízí výrazné zkrácení termínů a vysoké rozlišení (1200 dpi) až do šíře 260 cm. Využití latexového tisku je nepřeberné. Stroj umí umělecké textilní dekorace pro divadla, výstavy, sály, galerie; dekorace do interiérů, jako jsou podhledy, textilní tapety; dále tisk plakátů, fotografií, dekorativních samolepek, one-vision fólie nebo wall-wrapy (samolepky na zdi a omítky). Umožňuje tedy výrobu všech produktů a reklamních nosičů, které znáte u jiných tiskových technologií s tím rozdílem, že tisky jsou ekologické, bez zápachu a ve fotorealistické kvalitě. V případě potisku textilií budí teplejší dojem, a tak zjemňuje interiér. Spojením textilních materiálů s latexovou technologií získáte kompletně recyklovatelné a v přírodě 100% odbouratelné tiskové řešení.

Snaggi, dodavatel LED modulů a osvětlení, připravuje nový produkt na poli osvětlovacích těles s výkonovými SMD (Surface Mounted Diodes - diody montované na povrchu čipu) uvnitř neprodyšně uzavřeného obalu, vyrobeného ze slitiny hliníku. Kombinace optiky a vyzařovacích charakteristik LED přináší vysoce výkonné svítidlo, určené zejména pro osvětlení reklamních ploch a architektonické účely. Nové osvětlovací těleso bude dostupné v bílé barvě o teplotě 5600 K, světelný výkon připravované verze (délka 150 cm) bude 4560 lm/45 W a vyzařovací úhel 160°.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí