zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference Chemické produkty a jejich životní cyklus - tisková zpráva

24.03.2010
Chemické látky
Konference Chemické produkty a jejich životní cyklus - tisková zpráva

Konference se uskutečnila jako 10. konference cyklu ODPOVĚDNÉ PODNIKÁNÍ V CHEMII.

Konference byla zaměřena na specifika životního cyklu chemických produktů, zejména pak předcházení vzniku nelegálních skladů nebezpečných odpadů, tedy problému, který hýbal českou společností v roce 2006 po objevení nelegálních skladů v Libčanech, Chvaleticích, Nalžovicích... A volně navázala na akce pro odbornou veřejnost realizované v minulých letech:
  1. Litomyšl, duben 2007 - konferenci připravila VŠCHT Praha a Ekomonitor Chrudim
  2. Praha, květen 2008 - konferenci připravil SCHP ČR ve spolupráci s MŽP, MPO, krajskými úřady Královéhradeckého, Pardubického, a Středočeského kraje a společnostmi DEKONTA a Pražské služby, VŠCHT Praha a Univerzita Pardubice


Konference byla věnována kontrole plnění závěrečných doporučení z konference pořádané v květnu 2008 a plnění usnesení vlády č. 1076 ze dne 27. srpna 2008 O systémových opatřeních k předcházení nežádoucím situacím v souvislosti s nezákonným nakládáním s chemickými látkami a odpady. Námět na přípravu vznikl na pracovní skupině MPO k přípravě systému NECHELA.

Jednání probíhalo velmi otevřeně. K atmosféře jednání významným způsobem přispěla i Jitka Seitlová, zástupkyně veřejného ochránce práv. Stručným přehledem plnění úkolů se zabýval Petr Havelka, náměstek ředitelky České inspekce životního prostředí. Většinu vystoupení naleznete na www.schp.cz.
V závěru jednání se účastníci shodli na tom, že vlastní průběh jednání i jednotlivá vystoupení mohou být významným přínosem nejen pro přípravu hodnotící zprávy o plnění usnesení vlády č. 1076, ale jejich využití může být velmi užitečná pro další práce v řešené oblasti.
Konferenci připravil Svaz chemického průmyslu České republiky, ve spolupráci s Ministerstvem dopravy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem životního prostředí, a společnostmi Česká asociace čisticích stanic, Českomoravská komoditní burza Kladno, DEKONTA, Pražské služby a Vysokou školou chemicko-technologickou Praha
Mediálními partnery konference jsou časopisy 112, EnviWeb, Dopravní noviny, Chemagazín, NEBEZPEČNÝ NÁKLAD, ODPADOVÉ FÓRUM, ODPADY a Technický týdeník. Jejich partnerství svědčí o zájmu veřejnosti o diskutované téma. Děkujeme!!!

ladislav.spacek@schp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí