zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadace Partnerství podpoří bezpečné cesty do 11 škol

25.03.2010
Vzdělání
Doprava
Nadace Partnerství podpoří bezpečné cesty do 11 škol

Rekordních jedenáct škol ze sedmi krajů České republiky letos uspělo v grantovém programu Na zelenou. Nadace Partnerství jim na podporu bezpečných cest do školy rozdělí téměř 900 tisíc korun, což je nejvíce v historii programu. Generálním partnerem programu Na zelenou je již čtvrtým rokem finanční skupina AXA, záštitu poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, nově také Ministerstvo dopravy.

O zlepšení dopravní situace ve svém okolí mají školy a další zařízení pracující s dětmi tradičně velký zájem. "Letos jsme v programu Na zelenou obdrželi 39 žádostí o podporu. Všechny je posoudila odborná grantová komise a vybrala jedenáct nejkvalitnějších, mezi které rozdělí Nadace Partnerství celkem 894 500 korun. Jedná se o školy ve Středočeském, Ústeckém,Jihočeském,Královéhradeckém, Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji," uvádí Radek Patrný z Nadace Partnerství. Velkou předností grantového programu Na zelenou je přidělení významné úlohy dětem - právě ony totiž určují místa, která považují při cestě do školy za nebezpečná.

Jak program Na zelenou probíhá a co je jeho cílem?
Klíčovou roli mají vždy samotné děti, které zakreslují do připravených mapek svou obvyklou cestu do školy a vyznačují místa, kde se necítí bezpečně. Spolu s učiteli poté vytvoří souhrnnou školní mapu se všemi rizikovými místy a předají ji dopravnímu odborníkovi, který na jejím základě zpracuje inženýrskou studii. Dopravní studie obsahuje návrhy, jak zvýšit dopravní bezpečnost v okolí školy a děti ji na závěr projektu předávají zástupcům obce a policie.

Cílem školních projektů je, aby zastupitelstva obcí uvolnila na konkrétní řešení prostředky ze svých rozpočtů. "Školy realizují také celou řadu drobných opatření na podporu šetrné mobility. Patří k nim výstavba přístřešků či stojanů na kola, organizace různých soutěží a dnů s dopravní tematikou nebo zpracování školních plánů mobility," upřesňuje Radek Patrný a dodává, že více informací je k dispozici na www.nadacepartnerstvi.cz

"Máme za sebou již tři roky spolupráce a na začátku toho čtvrtého mohu říci, že spolupráce s Nadací Partnerství na tomto projektu splnila naše očekávání. Projekt Na zelenou je pro naše klienty jasným důkazem, že AXA je společensky zodpovědnou společností všude tam, kde působí. Těší nás rovněž velký zájem škol o účast na projektu a věříme, že tomu tak bude i nadále," říká Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.


Kontakt: Radek Patrný, Dopravní program Nadace Partnerství
tel.: 274 816 727, mob.: 774 676 139, e-mail: radek.patrny@nap.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí