zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tři země, tři univerzity a úspory energií

04.06.2010
Vzdělání
Energetika
Tři země, tři univerzity a úspory energií

Podpořit přeshraniční vztahy Jihočeského kraje, Horního Rakouska a Dolního Bavorska a zároveň umožnit vysokoškolským studentům navázat kontakty se svými zahraničními kolegy v oblasti energetiky a obnovitelných zdrojů. To byly hlavní cíle projektu "Tři země, tři univerzity a úspory energií", který realizovalo občanské sdružení Energy Centre České Budějovice ke konci dubna letošního roku.
Tento projekt vznikl jako pokračování úspěšného setkání studentů tří středních škol, které proběhlo na podzim roku 2008 v hornorakouském Rohrbachu.
Letošní setkání se uskutečnilo na půdě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích 30. dubna a kromě studentů Zemědělské fakulty JČU pod vedením prof. Ing. J. Moudrého, Csc. se jej zúčastnili také studenti univerzity Jana Keplera v Linci - Institut pro podnikovou a regionální ekonomiku životního prostředí a zástupci Vědeckého centra ve Straubingu.
Po krátkém představení jednotlivých škol si studenti vyslechli za každou zúčastněnou zemi přednášku o "Energetické situaci a perspektivách dané země se zaměřením na strategii EU v oblasti ochrany klimatu 20-20-20". K vyjádření vlastních názorů, otázek a bližšímu kontaktu mezi studenty posloužila společná beseda nad touto problematikou. Studenti využili příležitosti a na základě zkušeností zahraničních sousedů mohli porovnat možnosti svých zemí. Někteří z nich konstatovali, že rozdíly ve využívání obnovitelných zdrojů v jednotlivých zemích jsou dány také klimatickými podmínkami a politikou státu. Všichni se však na závěr shodli na tom, že podpora obnovitelných zdrojů energie a řešení otázky úspor energií je jedním z důležitých témat do budoucna.
Po společném obědě si zahraniční studenti v doprovodu zástupců Jihočeské univerzity prohlédli historické centrum města a navštívili poradenské středisko Energy Centre České Budějovice, kde jim jednatel sdružení, Mgr. Walter Wöss, a ředitelka, Mgr. Ivana Klobušníková, blíže představili hlavní náplň a činnosti organizace.
Celá akce byla finančně podpořena Společností tři země.

Kontakt pro dotazy:

Mgr. Ivana Klobušníková
Energy Centre České Budějovice
Tel: 387 312 580
Mobil: 777 030 313
E-mail: ivana@eccb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí