zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka a poptávka EKOtechnologií

20.10.2010
Obecné
Nabídka a poptávka EKOtechnologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.een.cz

Poptávka po technologiích:

Zvýšení účinnosti výroby biopaliv

Ref.: 10 GB 44O7 3IAI )

Londýnská biotech společnost hledá výrobce biopaliv, kteří by měli zájem zvýšit účinnost své výroby a byli by ochotni spolupracovat na využití původní knihovny obsahující kolekci více než 2 000 hub produkujících depolymerizované enzymy, které rozkládají lignocelulózu. Instituce má zájem vyvinout přípravu enzymů pro rozklad doposud nevyužívaných cukrů v odpadech spolupracujících biopalivových reaktorů 2. generace a také zlepšit účinnost výroby biopaliv.

Nabídka technologií:

Analýza a zlepšení návrhu konstrukce fotovoltaických panelů

Ref: 10 ES 27F4 3IGS

Andaluské výzkumné centrum vyvinulo metody pro elektronovou mikroskopii, které pomáhají zlepšit nanostrukturní charakteristiky materiálů ve fotovoltaice a dalších optoelektronických zařízeních. Účinnost těchto zařízení je vylepšována pomocí korelace mezi 3D nanostrukturními a optoelektronickými vlastnostmi funkčních nanostruktur. Výzkumníci hledají partnery z oblasti výzkumu, kteří se zabývají návrhem fotovoltaických panelů.

Okenní rolety akumulující teplo

Ref: 10 SE 67CC 3IFL

Švédská společnost vyvinula a patentovala systém okenních rolet, který zároveň slouží v okamžiku přebytku energie jako dočasné úložiště tepla. Rolety jsou vyrobeny z atraktivních hliníkových profilů a obsahují "Phase-Change-Material" na bázi síranu sodného. Teplo je vydáváno do místnosti při poklesu teploty. Instalováním systému je možné snížit teplotu o 3-5°C. Firma hledá zájemce o obchodní nebo technickou spolupráci.

Dalších více než 4900 nabídek a přes 1000 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí