zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadace Partnerství předala ocenění vítěznému Městu stromů

02.11.2010
Obec, město
Příroda
Nadace Partnerství předala ocenění vítěznému Městu stromů

V Senátu se dnes dopoledne uskutečnilo slavnostní předání žezla vítěznému Městu stromů - Broumovu. Zástupci Broumova převzali putovní žezlo v podobě skleněného stromu z rukou senátorky Jany Jurenčákové a Eduarda Heczka, náměstka primátora města Havířova, které vyhrálo soutěž v minulém roce. Součástí akce bylo také vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla), v níž se Havířov umístil na úspěšné stříbrné příčce.

Soutěž Město stromů každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. "Broumov je po Kroměříži, Tachově, Krnově a Havířově v pořadí již pátým Městem stromů. Vítězné město uspořádá pro své obyvatele jednoroční kampaň inspirovanou stromy a přírodou," říká koordinátorka soutěže Hana Zuchnická z Nadace Partnerství. Lidé z Broumova se tak mohou těšit na řadu kulturních akcí, soutěží, výstav, ale také sázení stromů a veřejná projednání nové podoby několika městských parků.

O tom, že si Broumov titul právem zaslouží, nebylo pochyb. "Z přihlášky bylo vidět, že se Broumov dlouhodobě zabývá obnovováním městské zeleně a snaží se své obyvatele vzdělávat a aktivně zapojovat do péče o životní prostředí města," uvádí jedna s porotkyň soutěže Město stromů, Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak. Odměnou pro vítěze soutěže je pak prémie 50 tisíc korun od společnosti Tetra Pak a poukaz na zahradnické služby v hodnotě 100 tisíc korun od firmy Zahrada Olomouc.

Vedle prestižního titulu Město stromů získal Broumov také možnost zapojit se v příštím roce do celoevropského klání Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla), ve kterém získal jeho předchůdce, Havířov, stříbrnou plaketu. Porota této mezinárodní soutěže, složená ze zástupců účastnických zemí, navštívila Havířov na počátku července. Havířov byl pochválen za vzdušnost a umístění města mezi parky a lesy, za architekturu v centru obce i počet stromů. Kritika se objevila zejména ve spojení s grafitti na stěnách domů.

Více informací rády poskytnou:
Adéla Badáňová, PR manažerka, Nadace Partnerství, e-mail: adela.badanova@nap.cz, 721 468 231
Eva Voženílková, koordinátorka soutěže Entente Florale Europe v ČR, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, e-mail: kancelář@szkt.cz, tel.: 257 324 124, 257 323 953
Libuše Růčková, starostka Broumova, e-mail: libuse@ruckova.cz, tel.: 491 504 216, 604 228 000
Jana Pondělíčková, tisková mluvčí Havířova, e-mail: tiskmluv@havirov-city.cz, tel.: 596 803 280, 602 550 894
Informace o kampani Broumova: www.broumovmestostromu.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí