zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

08.12.2010
Obecné
Krátce - různé

Brutální útočníci ubili k smrti 23 chráněných lachtanů, včetně několika novorozených mláďat, v lachtaní kolonii na Jižním ostrově Nového Zélandu. Informoval o tom včera server BBC s odvoláním na novozélandské ministerstvo životního prostředí. Úřady již vyzvaly veřejnost, aby pomohla při dopadení pachatelů. Podle stavu těl odhadují odborníci, že zvířata zemřela asi před dvěma týdny. Útočníci použili k vraždění pálku nebo palici.

Americký Westinghouse se může považovat za jednoho z favoritů výběrového řízení na dostavbu temelínské jaderné elektrárny. Novinářům to během návštěvy Washingtonu řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. O vítězi tendru by se mělo rozhodnout v roce 2013.

Po dálnicích a rychlostních komunikacích by řidiči v době smogu zřejmě už od ledna mohli jezdit bezplatně. Na běžně zpoplatněných vozovkách by se zdarma jezdilo v době signálu regulace, který při zvýšeném množství škodlivin v ovzduší vyhlašuje Český hydrometeorologický ústav. Během návštěvy Ostravy to řekl ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Žraloci útočí. Egyptské ministerstvo cestovního ruchu požádalo zahraniční experty o pomoc při vyšetřování výjimečné série žraločích útoků v turistickém letovisku Šarm aš-Šajchu. Žraloci tu za poslední týden zaútočili na člověka celkem třikrát

Čtveřice laureátů ve Stockholmu převzala takzvané alternativní Nobelovy ceny. Ocenění dotované dohromady dvěma miliony švédských korun (5,5 milionu korun) dostali nigerijský ochránce životního prostředí, brazilský zastánce domorodých kmenů, nepálská organizace bojující proti chudobě a izraelsko-palestinská lékařská organizace. Oznámila to nadace Ceny za správný život.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí