zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

37. ročník festivalu Ekofilm je vyhlášen

03.07.2011
Obecné
37. ročník festivalu Ekofilm je vyhlášen

37. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm se bude konat 3. - 9. října 2011 v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni. Festival dnes vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí.

"Ministerstvo festival vyhlašuje a letos také podporuje 6 miliony korun, jelikož jde o akci s velkou tradicí. Nejde jen o filmy samotné, ale také o témata, která snímky přinášejí, a o diskuse, které po filmech následují," řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Ten také na akci udělí cenu Ministerstva životního prostředí českému filmu.

Filmy bude posuzovat mezinárodní i česká studentská porota, které udělí celkem 12 cen. Čestným prezidentem festivalu bude letos Radomír Dočekal, producent, dlouholetý ředitel filmového studia Barrandov a člen představenstva Asociace producentů.

Letošním symbolem festivalu je rašící borovice, protože rok 2011 byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem lesů. Festivalový program se bude zaobírat stromy a lesy ve všech podobách, pralesy, městskou zelení, ale i dalšími tématy.

Organizátorem festivalu je občanské sdružení Ekofilm. Web festivalu najdete na adrese www.ekofilm.cz a bude postupně aktualizován. Facebook akce je na adrese http://www.facebook.com.

Kontakt pro novináře:

Pavel Sladký

EKOFILM 2011

tiskový mluvčí

sladky@ekofilm.cz

+420 777 09 11 59

www.ekofilm.cz

3. - 9. 10. 2011

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí