Neděle, 14. července 2024

V Bílině nalíčili fotopasti

V Bílině nalíčili fotopasti

Po vzoru jiných měst, kde se fotopasti jednoznačně osvědčily, pořídila si Městská policie Bílina rovněž jednu. Od nynějška si tedy nejrůznější vandalové, sběrači kovů nebo ti, kteří po nocích vyvážejí odpad na černé skládky, nemohou být jisti, že je právě nesnímá skrytá fotopast.

Fotopast je přenosné zařízení, které při sebemenším pohybu okamžitě reaguje a pořizuje z místa, kde je umístěna, fotografie či videozáznam. Fotopast je vybavena nočním režimem snímání, takže i v naprosté tmě pořídí velmi kvalitní snímky. Fotopast může být použita i online, kdy pošle strážníkům SMS s upozorněním na pohyb nebo rovnou fotografie formou MMS na mobilní telefon. Fotopast je možno instalovat prakticky kamkoliv a to během několika minut. Proto se jedná v boji proti nenechavcům a vandalům o vysoce účinný technický prostředek. Fotopast je možno přemístit klidně i několikrát za den.

Městská policie momentálně vlastní nejnovější model fotopasti. Pokud se tento model osvědčí, pořídí si strážníci několik dalších. Investice do fotopastí nejsou nijak vysoké a jednoznačně se občanům Bíliny jejich pořízení a využívání vyplatí.

ZDROJ: novinky.cz, kráceno

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů