Pondělí, 22. července 2024

Produkce bioetanolu v Německu v pololetí vzrostla o 21 procent

Produkce bioetanolu v Německu v pololetí vzrostla o 21 procent

Produkce bioetanolu v Německu v prvním pololetí vzrostla o 21 procent na 295.000 tun. Přispělo k tomu zvýšení podílu bioetanolu v benzinu. Oznámil to dnes německý svaz producentů bioetanolu BDBE, který rovněž odmítl kritiku, že přimíchávání bioetanolu do benzinu přispívá ke globálnímu růstu cen potravin.

Německá vláda loni zvýšila maximální povolený objem bioetanolu v benzinu na deset procent z předchozích pěti procent. Cílem tohoto opatření je snížení emisí oxidu uhličitého.

Německý ministr rozvoje Dirk Niebel dnes v rozhovoru pro německou televizní stanici ARD prohlásil, že Německo přidáváním bioetanolu do benzinu přispívá k růstu cen potravin pro třetí svět. BDBE však uvedla, že na výrobu bioetanolu bylo v pololetí použito pouze 0,6 milionu tun obilovin, což je pouze nepatrná část z celkové sklizně 43,8 milionu tun. Dalším zdrojem pro výrobu bioetanolu je cukrová řepa, u které většinou země překročí kvóty Evropské unie, takže ji nelze použít jako potravinu.

Podle odhadů BDBE se pro výrobu bioetanolu v Německu využívá pouze 0,8 procenta celkové zemědělské půdy země.

Světové ceny obilí v posledních měsících vzrostly na nové rekordy kvůli nejhorším suchům za 56 let v oblasti Středozápadu USA a vlnám veder, které spálily úrodu v Rusku. Jeden z čelních úředníků Organizace spojených národů pak vyzval Spojené státy, aby pozastavily přimíchávání bioetanolu do benzinu, a pomohly tak snížit ceny obilí, napsala agentura Reuters.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů