Neděle, 14. července 2024

Evropská komise prošetří dovoz solárních panelů z Číny

Evropská komise prošetří dovoz solárních panelů z Číny

Evropská komise prošetří podezření, že čínští výrobci prodávají na evropském trhu své solární panely za dumpingové ceny. Oznámila to dnes komise. Reaguje tak na stížnost skupiny evropských producentů solárních panelů, kterou tvoří firmy z Německa, Itálie, Španělska a dalších zemí Evropské unie. Čína upozornila, že omezování jejího vývozu solárních panelů by mělo negativní dopad na celosvětovou výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

Čínští výrobci již v červenci varovali, že restrikce ze strany EU by mohly vést k obchodní válce. Vyzvali rovněž čínskou vládu, aby se postavila proti hrozícímu vyšetřování ze strany Evropské komise. Dnešní reakce čínské strany byla nicméně umírněná a nezmiňovala žádná odvetná opatření.

Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že rozhodnutí EK hluboce lituje. "Restrikce na čínské solární panely nepoškodí pouze zájmy čínského a evropského průmyslu, ale naruší také zdravý vývoj celosvětového sektoru solární energie," dodalo.

Ministerstvo vyzvalo Evropskou unii, aby "řádně zvážila pozici Číny i její návrhy a vyřešila spor kolem obchodu se solárními panely prostřednictvím jednání a spolupráce".

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů