zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejlepší místní Agendy 21 se představí na Konferenci NSZM 2012 v Praze

18.10.2012
Urbánní ekologie
Nejlepší místní Agendy 21 se představí na Konferenci NSZM 2012 v Praze

V úterý 20. listopadu 2012 se v Kaiserštejnském paláci v Praze uskuteční Konference NSZM ČR 2012, která bude v letošním roce spojená s "Přehlídkou nejlepších místních Agend 21". Akce je organizována ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj a představí se na ní nejpokročilejší "místní Agendy 21" v ČR. Zástupci jednotlivých měst, obce a mikroregionu budou prezentovat své osvědčené postupy a zkušenosti z oblasti zapojování veřejnosti, strategického řízení úřadu i obce, ze zajímavých projektů a aktivit k udržitelnému rozvoji. Konference bude zakončena slavnostním předáváním ocenění úspěšným obcím a regionům a navazujícím společenským programem.

Města, obce a regiony, které v metodě kvality MA21 dosáhly prozatím nejvyšší kategorie "B", představují během celého měsíce října své postupy a zkušenosti na takzvaných "kontrolách na místě" (1. 10. Chrudim, 9. 10. Křižánky, 11. 10. Kopřivnice, 15. 10. Litoměřice, 23. 10. mikroregion Drahanská Vrchovina, 24. 10. Vsetín a 31. 10. Prostějov). "Kontroly na místě" i "Přehlídka nejlepších místních agend 21" jsou určeny všem, kdo chtějí vědět, jak zapojovat veřejnost nejen do plánování a řízení města či regionu k udržitelnému rozvoji.

Konference NSZM 2012 - "Přehlídka nejlepších místních agend 21" je součástí projektu NSZM ČR "Strategické řízení v obcích - kvalitně a efektivně", který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Pozvánku a registrační formulář na Konferenci NSZM 2012 - "Přehlídku nejlepších místních Agend 21" naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí