Pondělí, 22. července 2024

Krátce - různé

Krátce - různé

Společnost BP Exploration, dceřiná firma britského ropného koncernu BP, musí zaplatit Aljašce 255 milionů dolarů (pět miliard korun) jako náhradu za poplatky, o něž tento americký stát přišel v roce 2006, kvůli pochybením firmy. O rozhodnutí trojice arbitrů z 31. října dnes informovala agentura AP.
V roce 2006 musela být kvůli korozi potrubí a únikům ropy výrazně omezena těžba na ropném poli Prudhoe Bay, které je největším ve Spojených státech. To vedlo k růstu cen ropy a ke kritice firmy BP ze strany amerických zákonodárců.
Společnost BP v prohlášení k rozhodnutí arbitrů uvedla, že je ráda, že se konečně celou záležitost podařilo dořešit. Zaplatit musí do 3. prosince.

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná ve středu 14. listopadu 2012 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

19.
Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2013
č.j. 1139/12
Předkládá: ministr průmyslu a obchodu

28.
Návrh na obeslání 6. zasedání smluvních stran Úmluvy o ochraně a využívání hraničních vodních toků a mezinárodních jezer (28. - 30. listopadu 2012, Řím, Itálie)
č.j. 1136/12
Předkládají: ministr životního prostředí a 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí

Sněmovna nyní projednává zjednodušení a změkčení pravidel nakládání s odpady pro podnikatele. Podle návrhu, který prošel do závěrečného třetího čtení, by firmy nemusely vypracovávat plány odpadového hospodářství a zjednodušila by se i evidence nakládání s nebezpečnými látkami. Papír by měla nahradit elektronická forma.

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. s. (TIMUR) zve na konferenci u příležitosti 10. výročí jejího vzniku. Konference se uskuteční 6. 12. 2012 v prostorách ekologicky šetrné budovy ústředí ČSOB, a. s., v Praze-Radlicích. Konference bude koncipována jako místo setkání a dialogu zástupců municipalit a soukromého sektoru. Hlavním tématem konference je ekologická a uhlíková stopa měst a podniků. Budou představeny nové metodiky a výsledky, které TIMUR společně se svými partnery v uplynulém období vytvořil.
Na konferenci se lze on-line registrovat na: www.timur.cz, a to až do 29. 11. 2012.

Možnost kompostovat po celý rok, bez ohledu na to, panuje-li tuhá zima nebo horké léto, navíc bez nutnosti prohrabávání či převracení kompostovaného materiálu, slibuje společnost JSP u své nové kompostovací nádoby Hot-Bin. Ta se vyrábí ze speciálního lehkého materiálu ARPRO

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů