Neděle, 14. července 2024

Veronica boduje na evropské klimatické scéně

Veronica boduje na evropské klimatické scéně

Centrum Veronica Hostětín získalo významné evropské ocenění za práci se školami v oblasti ochrany klimatu. Evropská komise ocenila jeho soutěž Zlínská CO2 liga jako nejlepší projekt v jedné z kategorií v celoevropské soutěži U4energy.

Evropská komise předala Veronice vítěznou sošku kategorie Best practice na slavnostním ceremoniálu v Bruselu, kde se vyhlašovaly výsledky této soutěže. Soutěž U4energy je zaměřená na úspěšné projekty v oblasti hospodaření s energiemi na školách. Soutěže se účastnilo více než 500 organizací (převážně škol) z celé Evropy.

Česká republika měla zastoupení ve více soutěžních kategoriích, ale pouze Veronice se podařilo vystoupit na příčky nejvyšší. Cenu si hostětínské ekocentrum odváží i díky práci Základní školy Bratrství Čechů a Slováků z Bystřice pod Hostýnem, která v letošním ročníku Zlínské CO2 ligy zvítězila. Evropská komise ocenila obě organizace rovným dílem. Zaujalo ji totiž nejenom to, o čem CO2 liga je, ale také to, jak její náročné zadání bystřická základní škola splnila.

Zlínská CO2 liga je určená pro základní a střední školy ve Zlínském kraji a letos se konal již její 4. ročník. V jejím průběhu týmy po celý rok plnily nelehké úkoly zaměřené na ochranu klimatu a úspory energie a získané poznatky předávali dál svým spolužákům. "Jednotlivá soutěžní kola byla velmi praktická a žáci a studenti se při nich dozvěděli nejen spoustu informací, ale především v praxi vyzkoušeli řadu zajímavých aktivit a získali spoustu cenných zkušeností z organizování besed, kampaní, dotazníků a výzkumů ve školách", říká o soutěži její organizátorka Hana Machů.

Kontakt:

Hana Machů

>hana.machu@veronica.cz, tel. 572 630 670, 739 569 264

www.hostetin.veronica.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů