Neděle, 14. července 2024

Pardubice budou zjišťovat, jak obyvatelé zacházejí s odpady

Pardubice budou zjišťovat, jak obyvatelé zacházejí s odpady

Město Pardubice si nechá zpracovat studii o nakládání s odpady ve městě. Chce zjistit, jak lidé s odpady zacházejí, aby mohlo efektivně doplnit síť kontejnerů. Pardubice se tak budou snažit co nejvíce snížit objem komunálního odpadu. Informovala o tom primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

"Radnice chce prostřednictvím studie získat přehled o tom, kolik a jakého odpadu se ve městě produkuje, a o možnostech, jak nakládat s komunálním odpadem v budoucnosti v návaznosti na změnu legislativy, která počítá v EU s ukončením skládkování," uvedla Fraňková.

V Pardubicích v poslední době přibývá míst, kde lidé mohou odevzdat k recyklaci sklo, papír i plasty. V krajském městě je 222 takových "úplných" stanovišť, což je proti loňsku nárůst o 44 procent. Obyvatelé města ročně vrátí do oběhu více než 4000 tun druhotných surovin ve formě tříděného odpadu. Se zájmem se setkaly také kontejnery na textil. Lidé vytřídí až 25 tun šatstva měsíčně a zájem o tyto kontejnery neklesá.

Po městě je rozmístěno celkem 449 žlutých kontejnerů sloužících k odkládání plastů a nápojových kartonů, 343 zelených kontejnerů pro odkládání skla a 260 modrých na papír. Mimo to bylo v pardubických ulicích letos rozmístěno 20 červených kontejnerů na drobný elektroodpad a 35 kontejnerů, do kterých lidé odkládají použitý textil.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů