zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Děti z jižní Moravy se dnes sešly na konferenci o klimatu

06.12.2012
Ekologické vzdělání a výchova
Klimatické změny
Brno: Děti z jižní Moravy se dnes sešly na konferenci o klimatu

Přes 50 žáků z jihomoravských základních škol diskutuje od čtvrtka do pátku o otázkách klimatu. Akce je součástí mezinárodního projektu Modelových klimatických konferencí a probíhá souběžně se skutečnou mezinárodní klimatickou konferencí v Kataru. Po předchozí přípravě, kde se děti s tématem ochrany klimatu seznamovaly, mají nyní za úkol jako představitelé jednotlivých států (tvoří je týmy po zhruba 5 dětech) přednést svá stanoviska a pokusit se společně s ostatními státy světa vyjednat mezinárodní cíle, které by mohly vést ke snižování CO2. Konferenci, která se jako první velká akce odehrává v novém konferenčním sále poradenského centra Otevřená zahrada, pořádá Nadace Partnerství.
"Chceme dát dětem příležitost, aby si prohloubily znalosti a kritické uvažování ohledně klimatických změn a možností jejich ovlivňování," uvádí koordinátorka konference Zuzana Veselá z Nadace Partnerství. "Zároveň budeme on-line propojeni s obdobnou konferencí v Polsku, což umožní dodat naší konferenci evropský charakter," dodává Veselá.
Konferenci předcházela přípravná fáze, ve které žáci zapojených škol zjišťovali informace a klimatickou situaci "své" konferenční země. Pak vytvořili tzv. klimatické týmy (5 žáků), které na modelové klimatické konferenci reprezentují jednotlivé státy světa. Simulovaná klimatická konference je vyvrcholení projektu.
"Díky konferenci si žáci vyzkouší, jak probíhá mezinárodní demokratické vyjednávání. Věříme, že je to bude motivovat k tomu, aby se sami aktivně zajímali o prostředí, ve kterém žijí," uzavírá Veselá.
Kontakt
Zuzana Veselá, koordinátorka konference, Nadace Partnerství, 775 856 985, zuzana.vesela@nap.cz
Michal Veselý, Nadace Partnerství, 724 944 677, michal.vesely@nap.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí