Sokolov má nový sběrný dvůr, stál přes 21 milionů korun

3. ledna 2013
Sokolov má nový sběrný dvůr, stál přes 21 milionů korun

V Sokolově dokončili výstavbu nového sběrného dvora. Vznikl v areálu městských technických služeb Sotes s pomocí dotace z ministerstva životního prostředí. Celkové náklady na stavbu dosáhly 21,5 milionu korun, řekl ČTK ředitel Sotes Jaromír Dvořák.

Město sice v areálu Sotesu sběrný dvůr už provozovalo, ale šlo o provizorium. "Nový sběrný dvůr má podstatně lepší parametry. Je vybaven vahou pro auta, kontejnery jsou pod střechou a i obsluha tady má podstatně lepší zázemí. Na starém sběrném dvoře byla jen stavební buňka bez sociálního zařízení, nyní má obsluha k dispozici objekt se záchody i umývárnou," popsal Dvořák.

Ačkoli jde na první pohled o jednoduchou vyasfaltovanou plochu s přístřešky a budovou pro zaměstnance, podle Dvořáka byly nutné poměrně rozsáhlé zemní práce. "Někdy jsme museli až do několikametrové hloubky," doplnil Dvořák. Z celkových 21,5 milionu město získalo na stavbu přes 19 milionů dotace.

Do sběrného dvora mohou obyvatelé města ukládat nebezpečný nebo velkoobjemový odpad bezplatně. Firmy nebo lidé odjinud musí za uložení odpadu zaplatit poplatek.

Sokolov zkoušel v minulých letech i takzvané mobilní sběrné dvory, umístěné vždy v předem oznámený čas na konkrétních místech ve městě. Nebyl ale o ně takový zájem a navíc musely být kontejnery stejně pod dozorem.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů