V Berlíně zasedala Česko-německá společná komise pro životní prostředí

16. ledna 2013
V Berlíně zasedala Česko-německá společná komise pro životní prostředí

Dne 11. ledna 2013 se konalo v Berlíně 12. zasedání Česko-německé společné komise pro životní prostředí. Jednání vedl za Českou republiku první náměstek ministra životního prostředí Martin Frélich a za Spolkovou republiku Německo státní parlamentární tajemnice Katherina Reiche. Zasedání se zúčastnili i představitelé saského a bavorského Ministerstva pro životní prostředí.

Hlavními tématy zasedání byly energetická politika obou zemí, přeshraniční ochrana kvality ovzduší a výhledy spolupráce v oblasti odpadového hospodářství.

I přes rozdílné energetické koncepce obou států zástupci delegací zdůraznili přínos výměny zkušeností v této oblasti. Zástupci Spolkové republiky Německo, která v roce 2020 plánuje čerpat 35 % potřebné energie z obnovitelných zdrojů, vyjádřili zájem o hlubší bilaterální spolupráci především při rozvoji těchto technologií. Pro Českou republiku je nadále vysokou prioritou snížení energetické náročnosti v domácnostech.

Obě delegace ocenily velmi dobrou spolupráci v oblasti ochrany ovzduší, například v oblasti Krušných hor. Na programu zasedání bylo také vzájemné uznávání emisních plaket pro vjezd do nízkoemisních zón, které budou v České republice účinné rok po jejich vyhlášení obecními vyhláškami, tedy v průběhu roku 2014.

Zdroj:MŽP
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů