Jak ušetřit za opravy vozovek? Recyklací podle českého patentu.

11. února 2013
Jak ušetřit za opravy vozovek? Recyklací podle českého patentu.

Stroj SILKOT(R) na údržbu asfaltových vozovek. Tento stroj opravuje výtluky a jiné poruchy asfaltových vozovek. Základní myšlenka je využití odfrézovaného recyklátu. Recyklát a opravovaná vozovka má přibližně stejně starý asfalt s podobnou křivkou zrnitosti. Základ našeho patentu je v nahřání recyklátu na 150 -160°C aniž se spálí starý asfalt.
Jelikož stroj využívá pouze LPG, elektřinu a recyklát, jsou velice nízké náklady a rychlá oprava. Stroj se zaškolenou tříčlennou posádkou je schopný opravit 90 -100 m2 za směnu. Opravené místo vydrží minimálně 3 roky včetně studených zimních období. Stroj lze využívat i v zimně. Náklady na 1m2 cca 250 Kč s 10ti % ziskem. Využívá levného recyklátu. Je plně soběstačný. Tyto výhody z něj dělají nejlepší a nejvýhodnější stroj na údržbu asfaltových vozovek, podpořeny i Zlatou medailí IBF 2009 z Brněnského veletrhu.

Nutné také podotknout, že stroj Silkot je český výrobek a firma Siltek s.r.o., jež je jeho výhradní prodejce, drží celosvětový patent na technologii používanou v tomto unikátním stroji. O stroje Silkot je projeven i velký zájem ze zahraničí.

Silkot 70-80

CHARAKTERISTIKA STROJE:

Stroj SILKOT 70 - 80 je určen k opravám výtluků a jiných poruch asfaltových vozovek.

VÝHODY NAŠÍ TECHNOLOGIE:

  • Velkou výhodou této technologie je využití odpadu z frézování asfaltových vozovek - recyklátů. V izolovaném ohřívacím zásobníku se recyklát nahřívá na teplotu 150 - 160°C, aniž by se starý asfalt spálil a tím znehodnotil. Takto nahřátý recyklát se v naší technologii znovu využívá a je přibližně ve stejné kvalitě jako živice opravované vozovky.
  • Technologie se úspěšně může provádět také v zimním období za mrazivého počasí do -10°C (pod tuto teplotu se náklady na opravu enormě zvyšují).
  • Obsluha stroje a provádění opravy je jednoduché.
  • Stroj obsluhují pouze dva zaškolení pracovníci.
  • Opravené místo dále nepraská.
  • Cena oprave ve srovnání s používanými technologiemi je 2 až 2,5x levnější.
  • Použitím recyklátu likvidujeme problematický odpad.
  • Tankování LPG je možno u kterékoli takto vybavené čerpací stanice.
    Technologie, kterou používá stroj SILKOT 70 - 80, zajišťuje zcela nový způsob opravy asfaltových vozovek, který dává opravené vozovce nové užitné parametry. Tím prodlužuje životnost opravené vozovky minimálně o 3 až 5 let.

POPIS STROJE:

Základní a nejdůležitější součástí stroje je izolovaný ohřívací zásobník pro cca 1,1m3 recyklátu a zadní sklopné nahřívací čelo. Dalšími konstrukčními skupinami jsou dvounápravový podvozek se sklopným nájezdem pro válec, naviják s nosnou konstrukcí pro sklápění zadního čela, plynová soustava se třemi nádržemi na LPG, elektrická soustava s baterií, nabíjecím zdrojem a ovládacími skříněmi s prvky zajišťujícími chod stroje.

Foto a více na:http://www.siltek.cz/-silkot-70-80-

ZDROJ:http://www.siltek.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů