První jarní ornitologická exkurze za ptáky tovačovských rybníků

22. března 2013
První jarní ornitologická exkurze za ptáky tovačovských rybníků

V sobotu 23. března pořádá Moravský ornitologický spolek první letošní ornitologickou exkurzi do Tovačova. Sraz zájemců o pozorování a poznávání ptactva je v 7.45 hodin n hrázi Hradeckého rybníka u sádek.

Později příchozí účastníci se mohou k exkurzi připojit i na střední hrázi Hradeckého rybníka. Ornitologickou exkurzi povede zkušený ornitolog Adolf Goebel a další členi MOS se stativovými dalekohledy, přes něž se budou moci účastníci podívat na vzdálené ptáky.

K dispozici bude i nejnovější stativový dalekohled přerovské Meopty - Meostar S2 82 HD, který nyní členové Moravského ornitologického spolku testují a hodnotí jeho optické i mechanické vlastnosti. Není to poprvé, kdy přerovští ornitologové pomáhají vývojářům Meopty s testování optických výrobků nebo jejich prototypů v terénu.
Podle vedoucího exkurze Adolfa Goebela se mohou účastníci exkurze těšit na pozorování především vodních ptáků - labutí, hus, kachen, kopřivek, hvízdáků, poláků, hoholů, čírek, racků, potápek a lysek. K vidění budou jistě i jarní ptáci, kteří se již vracejí z teplých krajin. Jde o čejky, špačky, skřivany, konipase bílé i horské, drozdy zpěvné, holubi hřivnáče, bramborníčky černohlavé a budníčky menší.

Seznam všech ornitologických exkurzí, které letos pro veřejnost pořádá Moravský ornitologický spolek - středomoravská pobočka ČSO naleznete na: www.mos-cso.cz

Text a foto: Jiří Šafránek

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů