Poptávka a nabídka technologií

17. května 2013
Poptávka a nabídka technologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.een.cz

Poptávka po technologiích:


Nová technologie pro kotel na dřevní peletky

Ref.: 3S99

Makedonská firma hledá partnery schopné dodat nové inovativní technologie v oblasti kotle na topení dřevními peletkami. Firma hledá dodavatele vhodné technologie pro realizaci ve veřejných budovách. Hledaná technologie by měla být dostupná na trhu a připravená k realizaci. Firma hledá partnery pro licenční smlouvu nebo obchodní spolupráci.

Nabídka technologií:

Materiály pro zelené budovy z odpadu

Ref.: 3S6A

Italská firma vyvinula výrobní proces, který po inertizaci a charakterizaci využívá různé druhy průmyslových odpadů za účelem získání stavebních materiálů, jako jsou například dlažební kostky na vnější dlažby nebo jiné stavební prvky. Výrobní proces, který pochází z výroby dlaždic, je založen na zpracování surovin a jejich inertizaci pomocí vysokotlakého stlačování v kombinaci s přidáním legujících prvků. Firma hledá průmyslové partnery pro licenční smlouvy a obchodní spolupráci.

Odpadový prášek jako modifikátor pojiva do asfaltu

Ref.: 3S5H

Slovinský výzkumný ústav vyvinul nový modifikátor pojiva, který zvyšuje pružnost asfaltu. Řešením je nahrazení doposud používaných drahých asfaltových pojiv přidáním polymethylmetakrylátu naplněného trihydrátem disperze hliníku. Hlavní výhodou ve srovnání s dostupnými pojivy na trhu je jeho levnější výroba a šetrnost k životnímu prostředí. Vědci hledají partnery pro licenční smlouvy.

Mikrokogenerace z nízkoteplotních zdrojů tepla

Ref.: 3PCX

Španělská firma, která navrhuje a vyrábí mikrokogenerační zařízení využívající nízkoteplotní zdroje tepla, hledá průmyslové partnery se zájmem o obchodní spolupráci nebo další společný vývoj. Zařízení navrhovaná firmou mohou generovat elektrickou energii až o 50-100 kW při teplotách od 80 °C. Kromě toho mohou současně vyrábět elektrickou a tepelnou energii, a to až 400 kW tepelné energie (ve formě horké vody až 85 °C).

Dalších více než 5300 nabídek a přes 800 poptávek po inovačních řešeních a technologiích zdarma najdete na webu projektu Enterprise Europe Network: www.een.cz

Zdroj:Technik
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů