Krátce - různé

5. června 2013
Krátce - různé

Ekologické sklo
Společnost Guardian, světový producent plochého skla, prezentuje špičkový produkt SunGuard(R) SNX 60/28. Toto energeticky úsporné sklo s nízkou odrazivostí a neutrálním vzhledem se vyznačuje světelnou prostupností dosahující 60 % a zajišťuje tak optimální využití přirozeného denního světla.

Co projedná vláda ve středu 5.6.
9.
Informace o průběhu přípravy procesu posouzení vlivů na životní prostředí aktualizace Státní energetické koncepce a souboru nástrojů na prosazování koncepce ve vztahu k harmonogramu jejich plnění
č.j. 541/13
Předkládá: ministr průmyslu a obchodu

Jedna z největších společností v oblasti odpadového hospodářství a sanací na českém trhu AVE CZ je na prodej. O koupi má zájem Kellnerova skupina PPF, investiční Penta a společnost EP Industries, kterou ovládá Daniel Křetínský. Podle týdeníku Euro už všichni tři zájemci jednali s rakouským majitelem firmy, společností AVE Energie AG Oberösterreich Umwelt, která má vedle Rakouska a Česka pobočky v Itálii, na Slovensku, v Maďarsku, Moldavsku, Rumunsku a na Ukrajině.

Vedení Chebu seznamuje představitele obcí v sousedním Německu s plánem na vybudování spalovny odpadu. Chce tak předejít obavám z možného dopadu závodu na energetické využití odpadu na okolí. Záměr investice za asi 200 milionů už začaly z pohledu vlivu na životní prostředí posuzovat české úřady, řekl ČTK starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

Lovosická radnice získala dotaci více než 41 milionů korun na rekultivaci ekologicky rizikové skládky v Travčicích, město zaplatí jen 10 procent z celkových nákladů. Bez dotace by si město investici nemohlo dovolit. Travčice leží od Lovosic asi 11 kilometrů, obec má vlastní samosprávu. Zdejší skládka byla ale v minulosti převedena do majetku Lovosic. "V roce 2011 byla provedena riziková analýza. Prokázala, že je skládku nutné ekologicky zajistit tak, aby nedocházelo k průsakům podzemní vody. Ta byla v minulosti kontaminována chemikáliemi," vysvětlil ČTK vedoucí Odboru životního prostředí v Lovosicích František Budský. Největším problémem skládky je rtuť, kterou prokázaly zkušební vrty. Rekultivace by měla zahrnovat především odplyňovací systém a položení nepropustné fólie, která zabrání promývání skládky dešťovou vodou.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů