zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha vypsala tendr na protihluková okna v ulici V Holešovičkách

08.08.2013
Hluk
Urbánní ekologie
Praha vypsala tendr na protihluková okna v ulici V Holešovičkách

Hlavní město vypsalo veřejnou zakázku na vybudování protihlukových opatření ve frekventované ulici V Holešovičkách. V tomto prvním kole úprav počítá magistrát s výdajem kolem 17 milionů korun, přesná částka bude známa až po skončení soutěže. Firmy mohou své nabídky na magistrát poslat nejpozději do 20. srpna. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek magistrátu.

V rámci úprav mají být vyměněna okna, a to kvůli výstavbě tunelu Blanka, který by měl být zprovozněn v příštím roce. Z něj auta ve směru z centra vyjedou na Pelc-Tyrolce a následně zamíří do ulice V Holešovičkách. Denně tudy projedou desítky tisíc automobilů.

Kromě výměny oken částka zahrnuje například úpravy konstrukcí, výměnu některých provozních zařízení nebo opravy a vybudování vzduchotechniky.

Podle studie, kterou město nechalo vypracovat, by měla být okna vyměňována ve dvou etapách. První etapa zahrnuje domy přímo u rušné ulice V Holešovičkách, to je 33 objektů, v druhé etapě dalších 154 domů.

Firmy mohou své nabídky posílat magistrátu do 20. srpna, v úterý 13. srpna pak pro zájemce z řad firem pořádá magistrát prohlídku ulice.

Tunelový komplex Blanka by měl být dostavěn a zprovozněn na jaře příštího roku. Výstavba vyjde předběžně na skoro 37 miliard korun, původně měl stát o asi deset miliard méně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí