Sedmý ročník Ekofestivalu bude na začátku září na téma voda

26. srpna 2013
Sedmý ročník Ekofestivalu bude na začátku září na téma voda

Jak zmírnit budoucí povodně nebo zlepšit funkci vody v krajině představí sedmý ročník Ekofestivalu, tentokrát s mottem Voda hýbe světem. Uskuteční se 10. září na Náměstí Míru v Praze. Původně se měl pořádat na začátku června, kvůli povodním byl ale odložen.

Akce, kterou připravují ekologické neziskové organizace, připomene letošek jako mezinárodní rok vodní spolupráce. Program zpestří kapely Ahmed má hlad, The Brownies, Pět Po a Hromosvod, a Impro divadlo zaimprovizuje nejen o vodě. Informují o tom webové stránky asociace ekologických organizací Zelený kruh.

Od více než dvaceti přítomných ekologických organizací se návštěvníci dozvědí, jak je možné budoucí povodně zmírnit. "Častějším povodním a vlnám sucha už v Česku zabránit nemůžeme. Podle vědců na našem chování ale velmi záleží, zda bude extrémů dramaticky přibývat, nebo se jejich výskyt stabilizuje. Na Ekofestivalu se můžete dozvědět, co ke zmírnění výkyvů pomáhá," uvedl Jan Skalík ze Zeleného kruhu.

Interaktivní program se zaměří i na děti. Ve speciálním vodním baru si budou moct vyzkoušet, zda rozeznají rozdíl mezi kohoutkovou a balenou vodou. Bude zde tradičně i výměnný bazar oblečení. Každý si může donést své zachovalé věci a vybrat si za ně novou kolekci do svého šatníku. Chybět nebudou ani ekologicky šetrné výrobky.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů