Akciová společnost Amper Market oznamuje výsledky za první pololetí roku 2013

27. září 2013
Akciová společnost Amper Market oznamuje výsledky za první pololetí roku 2013

V prvním pololetí letošního roku prodala akciová společnost Amper Market podle předběžných finančních výkazů cca 235 000 MWh elektrické energie, což představuje obrat 568 mil. Kč. Hospodářský výsledek společnosti dosáhl úrovně 11,8 mil. Kč. Za celý rok očekává Amper Market obrat cca 1,1 mld. Kč při hospodářském výsledku v rozmezí 20-30 mil. Kč. Tento obrat odpovídá prodeji cca 500 000 MWh elektrické energie, což představuje meziroční nárůst o 200%.

Počet odběrných míst vzrostl od počátku letošního roku přibližně o 20% na 10 200, z toho cca 70% jsou odběratelé z řad podniků, živnostníků a veřejného sektoru a 30% domácnosti.

O společnosti Amper Market

Společnost Amper Market, a.s. byla založena s cílem přímo uplatnit silovou elektřinu z nezávislých výrobních zdrojů převážně obnovitelného charakteru u koncových zákazníků.

Ve střednědobém horizontu je hlavním cílem společnosti realizace průkopnického konceptu virtuální elektrárny, spočívající ve spojení decentralizovaných zdrojů a odběratelů elektřiny v jednotně monitorovaný a dispečersky řízený systém. Tento cíl je nyní postupně realizován. Současně s přípravou virtuální elektrárny jsou smluvně zajišťovány nové zdroje a budovány obchodní vztahy se zákazníky.

Hlavními zákazníky společnosti jsou podniky, města a obce. Na opačné straně nabízí společnost možnost výkupu elektřiny nezávislým výrobcům, kteří jsou klíčoví pro naplnění obchodního modelu společnosti. Všem partnerům nabízí profesionální a individuální přístup při spolupráci na budování moderní decentralizované energetiky.

Kontakt:

Ing. Jan Maňas

M: +420 606 090 938

E: manas@ampermarket.cz

www.ampermarket.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů