zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha vypíše tendr na firmu svážející odpad, vyjde na 4 miliardy

02.10.2013
Odpady
Praha vypíše tendr na firmu svážející odpad, vyjde na 4 miliardy

Praha vypíše tendr na svoz komunálního odpadu, cena zakázky je předpokládána ve výši 4,4 miliardy korun bez DPH. Vypsání výběrového řízení dnes schválili radní hlavního města, vypsáno bude podle předpokladu ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Smlouvu s vítězem tendru Praha podepíše na čtyři roky. Zároveň radní schválili vypsání tendru na svoz odpadu do doby, než bude znám vítěz výše zmíněné veřejné soutěže. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Tereza Králová.

Vypsat zakázku a zajistit nakládání s odpadem musí Praha ze zákona. "V případě, že zakázka nebude realizována, dojde ze strany obce, jako původce odpadu, k porušení zákonných povinností, které jí vyplývají ze zákona," píše se v materiálu, kteří schválili radní.

Kromě svozu odpadu bude muset vítězná firma rovněž zajistit provoz takzvaných call center.

Doba plnění veřejné zakázky byla podle materiálu stanovena s ohledem na záměr hlavního města odkoupit minoritní části akcií Pražských služeb. Prvních 12 měsíců nebude možné smlouvu vypovědět bez udání důvodů. "Poté bude možné uzavřenou smlouvu vypovědět bez udání důvodů s výpovědní lhůtou 18-ti měsíců," píše se v materiálu.

Zároveň radní schválili tendr na svoz odpadu do doby, než bude moci uzavřít smlouvu s vítězem výše zmíněného řízení. Mělo by jít o takzvané jednací řízení bez uveřejnění - výzva jednomu uchazeči. Zakázka by měla být vypsána v říjnu a kontrakt v odhadované hodnotě 1,02 miliardy potrvá maximálně rok. Dodavatele musí vybrat do konce října, kdy končí původní smlouva na tyto služby. Nová smlouva začne platit od 1. listopadu.

Hlavní město má se zajištěním svozu odpadu dlouhodobé problémy. Původně mělo uzavřenou desetiletou smlouvu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem zrušila. Od té doby několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami prodloužila. Poslední zakázku vypsalo vedení města na konci dubna letošního roku. Její předpokládaná hodnota měla být 1,082 miliardy korun bez DPH. V červenci byla ale pro nízkou účast zrušena.

Praha zároveň usiluje o odkup podílu asi 17,3 procenta, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited. Ta jej na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha nyní v Pražských službách ovládá 77 procent akcií.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
23
6. 2022
23.6.2022 - Seminář, školení
na zámku v Drahenicích
21
9. 2022
21-23.9.2022 - Konference
Náměšť nad Oslavou
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí