Trolejbusy Škoda do Sofie

Společnost Škoda Electric uzavřela v létě t.r. dva významné exportní kontrakty za téměř dvě miliardy Kč. Plzeňská firma dodá padesát nových trolejbusů pro bulharské hlavní město Sofie za téměř 700 milionů Kč. Osmdesát nových vozidel za 1,1 miliardy Kčpoputuje do slovenské Bratislavy. Dodávka padesáti vozů pro hlavní město Bulharska se uskuteční již v průběhu letošního a příštího roku. Pro provoz v Sofii vyrobí plzeňská společnost trolejbusy typu Škoda 27 Tr. Budou vybaveny pomocným diesel-agregátorem pro jízdu i mimo trakční vedení. Komfort pro cestující zajistí rovněž výkonná klimatizace. Projekt dodávek nových trolejbusů pro hlavní město Bulharska je realizován s podporou Operačního programu Regionální rozvoj 2007- 2013 spolufinan­covaného Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

29. října 2013
Trolejbusy Škoda do Sofie

"Kontrakt jsme uzavřeli na základě vítězství ve výběrovém řízení vyhlášeném v loňském roce sofijským dopravním podnikem (Stolichen Elektrotransport). Škoda Electric v tomto tendru porazila konkurenty z řad výrobců trolejbusů z Ukrajiny a Ruska," doplňujeředitel divize Trolejbusy společnosti Škoda Electric Karel Majer. Pro společnost Škoda Electric je aktuálně uzavřený kontrakt v krátké dobějiž druhým úspěchem v Bulharsku. "V roce 2010 dodala Škoda Electric do Sofie třicet nízkopodlažních trolejbusů typu Škoda 30 Tr, které se v provozu plně osvědčily," dodává Karel Majer.

Do slovenské metropole míří osmdesát trolejbusů, které navazují na zatím poslední dodávky z roku 2006. Součástí kontraktu je též opce na dodávku dalších čtyřiceti trolejbusů a opce na údržbu trolejbusů."Škoda Electric zvítězila v elektronické aukci ve výběrovém řízení vyhlášeném v loňském roce Dopravním podnikem Bratislava," uvedl Petr Kasenčák vedoucí obchodního úseku Škody Electric.

Škoda Electric se zavázala dodat klimatizované trolejbusy do slovenského hlavního města v průběhu 22 měsíců. Bratislavskému dopravnímu podniku bude dodáno padesát nízkopodlažních velkokapacitních vozů Škoda 31 Tr a třicet sólo vozů Škoda 30 Tr. Část jich bude také vybavena pomocným diesel-agregátem. "V dodávkách trolejbusů na Slovensku je Škoda Electric velmi úspěšná nejen v Bratislavě a Prešově, ale i v Banské Bystrici a v Žilině," podotýká Petr Kasenčák. Kromě zahraničních trhů jezdí škodovácké trolejbusy také ve třinácti městech České republiky včetně Ostravy, Plzně nebo Hradce Králové.

Kromě trolejbusů dodává plzeňská Škoda Electric například kompletní elektrovýzbroj a mechanický pohon pro osm desítek lokomotiv korejskému koncernu Hyundai Rotem, motory pro pohony obřích důlních vozidel americké společnosti Caterpillar a do čínského města Su-čou míří kompletní trakční výzbroj pro 23 pětivozových jednotek metra. V prosinci loňského roku Škodovka uzavřela kontrakt s americkým koncernem GE Transportation na dodávku 660 kusů kompletních mechanických pohonů pro 110 lokomotiv, které budou určené pro osobní přepravu v Kazachstánu.

ZDROJ: www.dnnoviny.cz, kráceno

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů