Praha 8: Nadšenci uklidili Čimický háj. Zmizelo 15 tun odpadu

31. října 2013
Praha 8: Nadšenci uklidili Čimický háj. Zmizelo 15 tun odpadu

Již pošesté se příznivci geocachingu sešli v osmém pražském obvodu, aby od odpadků vyčistili jimi vybranou lokalitu. Tentokrát zamířili do Čimického háje, což bylo rozlohou zatím největší sousto. Přes sto dobrovolníků tak v sobotu 12. října začalo rojnicí od východu brázdit les, na úklid čekalo zhruba 25 hektarů jeho plochy.

Zřejmě nejsložitější byla likvidace několika bezdomoveckých doupat. V háji se našlo značné množství izolace od kabelů, pneumatik, matrací či staré obuvi. Mezi kuriozity patřily třeba vánoční ozdoby. "První velký kontejner jsme naplnili za necelou hodinu. Celkem byly tři, což znamená zhruba 15 tun odpadu," řekl organizátor akce Otto Šleger.

Podle něj je při těchto akcích nesmírně důležitá kooperace s radnicí Prahy 8. "Spolupráce je nadstandardní. Vždy máme k dispozici kontejnery, multikáru, rukavice, pytle a další pomůcky, a to v dostatečném množství. Na místě vše koordinuje vedoucí odboru životního prostředí úřadu Ondřej Mutl," konstatoval Šleger. Příznivci geocachingu již dřív pomohli přírodě například v Bohnickém údolí, na Velké skále, vyčistili pravý břeh Vltavy v Zámcích a letos na jaře Okrouhlík.

"Nejen v naší zemi je bohužel stále více lidí, kteří o přírodě za peníze nás všech pouze mluví a nic pro ni nedělají. Tato skupina nadšenců patří k pravému opaku, jsou příkladem smysluplné občanské angažovanosti, za což jim velmi děkuji," prohlásil starosta Prahy 8 Jiří Janků, do jehož gesce životní prostředí patří.

Pozn. : Pokud chcete zaznamenávat černé skládky ve svém okolí, stáhněte si zdarma do svého chytrého mobilu aplikaci www.ZmapujTo.cz

ZDROJ: www.praha8.cz, EnviWeb

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů