Krátce - různé

16. května 2014
Krátce - různé

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) chce ve svém úřadu uspořit pět procent rozpočtu, což je přibližně 170 milionů korun. Šetřit hodlá hlavně na smlouvách s externími poradci, právníky a při nákupu IT služeb.

Ve dnech 7. a 8. 4. 2014 se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové uskutečnil již 17. ročník konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě). Mezi prezentujícími ze širokého spektra institucí veřejné správy byla jako už tradičně i v letošním roce CENIA, česká informační agentura životního prostředí, tentokrát s příspěvkem Co vám nabízí Národní geoportál INSPIRE a co mu můžete nabídnout vy, který přiblížil funkcionality geoportálu pro uživatele i poskytovatele dat INSPIRE.

Nová funkce v ZmapujTo - už konečně chodí mail s odkazem tomu, kdo něco nahlásil. Tím pádem může nasdílet hlášení jedním klikem na facebooku, přidat komentář z pohodlnější klávesnice...

Sankce za neoprávněně získané bezplatné emisní povolenky i povinnost je vracet má zavést novela zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Příjmy z pokut z neoprávněně nabytých bezplatných povolenek mají putovat ze 70 procent do státní pokladny a zbývající část do rozpočtu příslušného kraje. Zákon by mohl začít platit od ledna příštího roku. Návrh zákona dnes předloží vládě ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Novela má především sladit českou legislativu s evropskou.

Chcete zlepšit kvalitu svého prostředí společnou výsadbou? Ode dneška máte možnost získat od Nadace Partnerství finanční příspěvek určený na koupi sazenic stromů a keřů, kůlů a dalšího potřebného materiálu. O grant na podzimní výsadbu ve výši až 30 tisíc mohou žádat až do 13. srpna obce, školy, spolky a další organizace. Důležité je, aby se do sázení zapojila místní veřejnost a sázely se druhy, které jsou na území původní. Informace jsou pro zájemce dostupné na www.nadacepartnerstvi.cz v sekci zaměřené na granty.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů