Krátce - různé

24. června 2014
Krátce - různé

Modelová ofenzíva automobilky ŠKODA pokračuje i v nabídce jízdních kol: Nová kolekce jízdních kol ŠKODA 2014 se rozrostla z jedenácti na současných čtrnáct modelů. Nabídka sahá od kol pro děti a mládež přes silniční kola, horská a trekkingová kola, až ke kolu elektrickému. Novinkou v programu jsou poprvé horská kola s 27,5palcovými koly a horské kolo `Lady´, koncipované speciálně pro ženy.

Česká republika z evropských dotací na životní prostředí nestihne vyčerpat zhruba 20 miliard korun z pěti miliard eur (asi 137 miliard Kč), které měla v nynějším programovém období k dispozici. Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) hrozilo, že ztráta bude větší. Ministerstvo se ji nyní snaží snížit podporou rychlých projektů, které nevyžadují například stavební přípravu.

Čínské úřady rozhodly, že do sporných vod Jihočínského moře umístí hned čtyři ropné plošiny. Jejich úkolem bude prozkoumat možná naleziště ropy a zemního plynu. Jedna plošina už je umístěna u Paracelských ostrovů, v oblasti, kterou jako svou výlučnou ekonomickou zónu vnímá Vietnam. A další je v její těsné blízkosti.

Boj proti organizovanému zločinu, problémy NATO, a především zajištění energetické bezpečnosti Česka. To jsou témata schůzky členů Bezpečnostní rady státu, kteří se dnes sejdou v Praze. Mluvit by měli především o krizi na Ukrajině a s ní souvisejících dodávkách ruského plynu přes ukrajinské území.

Slavný herec bude chránit oceány
Prostřednictvím své nadace jsem se zavázal dát v příštích dvou letech na ochranu oceánů 7 milionů dolarů.
Leonardo DiCaprio
americký herec přispěje na vládní program Our Ocean

Co projedná vláda ve středu:
654/14 Návrh na obeslání 5. zasedání smluvních stran Úmluvy o přístupu k informacím, účasti veřejnosti na rozhodování a přístupu k právní ochraně v záležitostech životního prostředí a 2. zasedání Protokolu o registrech úniků a přenosů znečišťujících látek (30. červen - 4. červenec 2014, Maastricht, Nizozemí)


Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů