Ohlašujeme a oznamujeme v roce 2020: nejen přes ISPOP

17.1.2020

Seminář, školení

Seminář bude zaměřen na praktickou ukázku zpracování jednotlivých hlášení, které máte jako provozovatelé zařízení povinnost zasílat v zákonných termínech každoročně přes systém ISPOP.

Účastníci semináře budou také seznámeni s případnými povinnostmi ohlašování a oznamování při nakládání s chemickými látkami a směsmi přes český a evropský registr chemických látek/směsí (CHLaP a ECHA).

Tento typ semináře bude koncipován dle jednotlivých ohlašovacích povinností z oblasti vod, ovzduší, odpadů a IRZ (v samostatném bloku se budeme krátce věnovat často opomíjeným hlášením pro chemické látky/směsi). V úvodu každé části budou účastníci stručně seznámeni se základními legislativními povinnostmi, na které bude navazovat praktická ukázka vyplnění formulářů pro vybrané modelové příklady. U jednotlivých ohlašovacích povinností Vás rovněž upozorníme na nejčastější chyby či nedostatky v hlášení, se kterými se můžete setkat.

Pro ty z vás, kteří jsou v pozici distributora případně následného uživatele v oblasti nakládání s chemickými látkami/směsmi bude připravena přednáška věnující se často opomíjeným hlášením v této oblasti.

Místo konání akce:
Pardubice, Hotel Labe
Adresa konání akce:
Masarykovo náměstí 2633, Pardubice, 53002
Kontakt:
Ing. Kristýna Pithardtová
Telefon:
+420724355326
leden 2020
po
út
st
čt
so
ne
7
8
9
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů