Česká republika má dva nové národní geoparky - Podbeskydí a Kraj blanických rytířů. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) ve čtvrtek v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi udělil jejich zástupcům certifikáty. Geopark označuje území se zajímavými a vzácnými geologickými fenomény, atraktivní turistickou nabídkou a aktivní místní komunitou. Doposud byly v Česku vyhlášeny čtyři - Český ráj, GeoLoci, Egeria a Železné hory, ve čtvrtek se jejich počet zvýšil na šest a další přibudou v dohledné době.
Vznikly dva nové geoparky: Podbeskydí a Kraj blanických rytířů
8. června 2014 2:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vznikly-dva-nove-geoparky-podbeskydi-a-kraj-blanickych-rytiru
Zdroj: Ekolist.cz