"Senátoři schválili právní paskvil, jehož skutečným účelem je omezit ochranu přírody a otevřít cenné pozemky záměrům jihočeských kmotrů a jít na ruku developerům. Jde o promyšlený pokus zlikvidovat ochranu posledních zbytků divoké přírody a ve velkém stavět na Šumavě hotely, lanovky a sjezdovky. Poslední šancí je teď už jen veto Sněmovny, které by umožnilo napsat nový návrh zákona. Je navíc tristní, že ve chvíli, kdy se do čela národního parku dostane člověk, který zatím bere správu parku za rozumný konec, schválí Senát takto nebezpečný návrh, který prodá Šumavu developerům," uvádí Jana Drápalová,1. místopředsedkyně zelených.
The post Jana Drápalová: Senát prodal Šumavu developerům appeared first on Strana zelených.
Jana Drápalová: Senát prodal Šumavu developerům
19. června 2014 15:47
Politika
Zdroj: Zeleni.cz