Od Nového roku budou obce a města muset kromě sběru papíru, plastů a skla zajistit i třídění bioodpadu. Jde třeba o slupky z ovoce a zeleniny, větve, trávu nebo rostlinný odpad z kuchyní. Vyplývá to z návrhu vyhlášky k třídění odpadu, který poslalo ministerstvo životního prostředí do připomínkového řízení. Některé obce mohou mít s vyhláškou problém, v řadě měst ale sběr už několik let funguje. Bioodpad tvoří až polovinu komunálního odpadu. Podle odborníků by se nicméně mělo vyřešit následné využití kompostů v zemědělské půdě.
Od ledna budou obce povinně třídit bioodpad, některé s problémy
6. listopadu 2014 1:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/od-ledna-budou-obce-povinne-tridit-bioodpad-nektere-s-problemy
Zdroj: Ekolist.cz