Dánsko v uplynulém roce více než dvojnásobně zvýšilo podíl větrné energie na spotřebě elektřiny. Přiblížilo se tak ke svým cílům pro rok 2020, kdy by obnovitelné zdroje měly tvořit 50 % veškeré elektrické spotřeby. Podle dánského ministerstva pro ochranu klimatu a energetiku pocházelo v roce 2014 celých 39 % veškeré spotřebované elektřiny z větrných elektráren. Díky tomu se Dánsko stalo světovým lídrem ve využívání větrné energie. V roce 2004 byl podíl větru na výrobě elektřiny v Dánsku pouze...
Dánsko se stalo světovým lídrem ve využívání větrné energie
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/dansko-se-stalo-svetovym-lidrem-ve-vyuzivani-vetrne-energie/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie