Extrémní vedra znamenají výrazně vyšší spotřebu elektřiny. Při porovnání čtvrteční spotřeby 25. června s 10. červnem, kdy bylo o 15 stupňů chladněji, rostla spotřeba ze sítě o 5,8 procenta, tedy zhruba o deset GWh. Ve skutečnosti však byla spotřeba ještě vyšší, protože řada klimatizací je napájená energií z vlastní fotovoltaiky, vyplývá z analýzy energetické společnosti […]
Amper: Letní vedra zvýšila odběr ze sítě o 5,8 procenta
27. června 2026 14:01
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz